Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powrót do pełnej aktywności fizycznej po operacji torbieli skórzastej


Gość Jadwiga M.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jadwiga M.

17 grudnia zostałam poddana operacji usunięcia torbieli skórzastej, która znajdowała się przy prawym jajowodzie, była większa niż 15 cm. Została ona usunięta oraz wykonano mi plastykę tego jajowodu. Cięcie wykonano pionowo, nieco od pępka w dół. Jestem osobą dość aktywną fizycznie i chciałam zapytać kiedy na nowo będę mogła zacząć ćwiczyć (przede wszystkim właśnie mięśnie brzucha)? Jestem również w stałym związku i chciałabym wiedzieć czy są jakieś przeciwwskazania do współżycia? Jeśli tak to ile czasu po operacji powinnam z tym zaczekać? Lekarze również zakazali mi przez miesiąc brać kąpiel (wyłącznie krótki prysznic), czy na basen po tym miesiącu mogę wrócić, czy muszę zaczekać jeszcze trochę dłużej? Jestem również bardzo drobną i małą kobietą, ale jak na razie lekarz kazał uważać mi na to co jem, jednak nie dał mi konkretnych zaleceń, czy wzdęcia i przejedzenie nadal mogą mieć jakiś wpływ na ranę pooperacyjną. Zaznaczę również, że rana goi się dobrze, zaczęłam już ją smarować maścią na blizny. Mija 3 tydzień po operacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy na nowo będę mogła zacząć ćwiczyć (przede wszystkim właśnie mięśnie brzucha)? - po około 6 tygodniach od zabiegu Jestem również w stałym związku i chciałabym wiedzieć czy są jakieś przeciwwskazania do współżycia? - nie ma przeciwskazań Jeśli tak to ile czasu po operacji powinnam z tym zaczekać? - można już po tak długim okresie Lekarze również zakazali mi przez miesiąc brać kąpiel (wyłącznie krótki prysznic), czy na basen po tym miesiącu mogę wrócić, czy muszę zaczekać jeszcze trochę dłużej? - można swobodnie brać pełen prysznic i chodzić po miesiącu od zabiegu na basen czy wzdęcia i przejedzenie nadal mogą mieć jakiś wpływ na ranę pooperacyjną - dieta nie musi być zachowywana, nie ma ona na Pani obecny stan żadnego wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku o czym ty piszesz ? po operacji torbieli nie mozna wspolzyc przez conajmniej 6 tyg poniewaz macica jak i inne narzady zaczynaja dopiero wracac na swoje miejsce tak dla przypomienia to nie nie bylo tylko naciecie skory wyjecie torbieli i juz ! przy takiej operacji wyjmowane sa narzady wewnetrzne ktore pozniej jak wspomnialam musza *wskoczyc* na swoje miejsce.Nie mozna rowniez sie przemeczac ani dzwigac nic ciezkiego gora do 5 kg poniewaz okres calkowietego dojscia do siebie to ok 3miesiace wtedy rowniez mozna dopiero zaczac stosowac masc na blizny nie wczesniej !! polecam mac ktora nazywa sie CEPAN a co do kapieli nie mozna zaczac sie normalnie kapac owszem mozna brac prysznic ale tez nie za dlugi albo po prostu usiasc na brzegu wanny, namydlic i uwaznie splukac zeby nic nie dostalo sie do rany, a o basenie tym bardziej nie ma mowy bo jak wiadomo pracujemy rowniez miesniami brzucha ktore tez byly naruszane!!! Zapamieta Pani ze po takiej operacji jest 7 warstw szwow wiec jezeli chce pani ktores naderwac to prosze ale ja nie radze. Co do jedzenia przez pierwszy miesiac powinna jesc Pani duzo owocow,warzyw i wszystko powinno byc gotowane zadnej pizzy itp wynalazkow, zadnych potraw ktore powoduja wzdecia. To tyle ode mnie ogolnie nie mozna nic robic jak lezenie przez dlugi czas. Pozdrawiam i Zycze zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×