Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stulejka, co potem?


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat. Mam stulejkę. Jakiś miesiąc temu, zdjąłem napletek, prawie siłą. Mówię prawie, ponieważ robiłem to powoli i ostrożnie. Gdy zszedł mi do końca, wszedł mi w rowek przy żołędziu. Podejrzewałem iż zrobił mi się załupek. Skóra uciskała mnie i oddawanie moczu było utrudnione. W wodzie, udało mi się ją naciągnąć z powrotem na żołędzia. Od tamtej pory myślałem, że wszystko jest w porządku. Ale od jakiegoś czasu, mój żołądź "zmienia" kolory. Raz jest bardzo czerwony, a raz jest praktycznie biały. To mnie zaniepokoiło. Dostrzegłem też, po zdjęciu napletka mniej więcej do połowy, małe krostki. Podczas oddawania moczu nie odczuwam bólu. Ale po przygodzie z chwilowym "załupkiem" jestem przewrażliwiony na tym punkcie.I zapomniałbym. Teraz skórka schodzi mi znacznie łatwiej, niż za pierwszym razem. Proszę o poradę, co mam z tym zrobić? Planuję udać się do urologa, ale czy jest powód do strachu? Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy faktycznie zrobił się załupek. A krostki mogą powstawać ze względu na dobre warunki dla rozwijania się drobnoustrojów, czyli jeśli napletek nie schodzi to przestrzeń między nim a żołędziem stanowi dobre mojesce (ciepło i wilgotno). Dlatego ważna jest higiena. Poza tym najlepiej skorygować stulejkę chirurgicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDAŃSK *Uro* Gabinet Lekarski Stanisław Dobrzański ul. Partyzantów 49b 80-254 Gdańsk Wrzeszcz tel. (0-58) 341-97-83, fax. (0-58) 341-97-47 http://www.uro.gda.pl Przychodnia Specjalistyczna Zespołu Klinik Specjalistycznych Szpitala Gdańskiego Sp. z o.o. Gdańsk ul.Zwycięstwa 31/32 tel. (rejestracja) (0-58) 340-46-46 (gabinet) 340-46-20 lek.med. chirurg. spec. urolog Maurycy Strzałkowski (tel. kom. do lekarza w razie nagłej potrzeby 0603349576) lekarz przyjmuje we wtorki, środy i piątki między 8:30 a 12:00 Przychodnia vis-a-vis Multikina (nie mylić z Zespołem Opieki Zdrowotnej dla Szkół Wyższych ul. Zwyciestwa 30, ktory jest obok, ale bardziej w stronę Gdyni) Stachurski Lech Gabinet Urologiczny al. Zwycięstwa 43 80-210 Gdańsk tel. (0-58) 345-47-63

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×