Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny ból jąder


Gość Tomasz Z.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomasz Z.

Bardzo proszę o poradę i zapoznanie się może troche z przydługawym tekstem. Od numerów zaznaczyłem interesujące mnie odpowiedzi na pytania, więc proszę o odpowiedź. W ubiegłym tygodniu w prawym jądrze odczuwalem lekkie ukłucia, któe trwały bardzo króką chwilę. Porównałbym to do tiku. Sprawdzałem jądro nie było bolesne na dotyk. Od soboty czuję dyskomfort w prawej pachwinie tak jakby w jądrze. Jak dotykam jądro to czasem przy pierwszym dotknięciu reaguje na dotyk - konkretnie najądrze (z tego co pamiętam zawsze miałem wrażliwe jądra* nie lubie nawet jak są dotykane podczas uprawiania seksu). Za kolejnym dotykaniem już nic nie odczuwam. Nie bolą mnie. Chciałem również dodać, że w sobotę (tzn. wtedy co ból z kłucia zmienił się na prawie ciągły lekki ból - mrowienie) niosłem bardzo cięzki przedmiot i byłem jednocześnie pochylony. Wydaje mi się, że ból umiejscawia się gdzieś koło jądra prawego, ale tak jak pisze jak dotknę jądro to jądro jest czułe tylko przy pierwszym dotyku. Czasem czuję też ból w pachwinie. Na boku bioder. A wczoraj wydawało mi się, że czuję też mrowienie w nodze. Od soboty zaczałem sobie badać jądra i wydaje mi się, że wpadłem w paranoje bo potrafię je sprawdzać nawet kilka razy na dzień. 1. Chciałem spytać czy to wskazuje na jakieś zaczątki choroby układu rozrodczego? Może to być zapalenie jąder/najądrzy/nasieniowodów?? Czy może to wskazywać na chorobę nowotworową? Wiem, że powinienem się udać do lekarza i pewnie tak zrobię jeśli mi nie przejdzie do jutra, ale proszę o jakieś sugestie. Dodam, że kolor moszny się nie zmienił, moszna nie jest twarda i nie mam gorączki, ani podwyższonej temperatury (w ciągu dnia, po pracy 36,6-36,8 - ale zawsze tak miałem odkąd pamiętam). 2. Czy biorąc pod uwagę, że nie mam ani goraczki, ani typowych objawów zapaleni jąder i nasieniowodów to czy mogę na taką przypadłość chorować? 3. Proszę również o napisanie jak wygląda badanie u urologa? Jak długo trwa? Jest bolesne? Tylko przeprowadzany jest wywiad czy moszna i jej zawartość też jest badania? W jaki sposób? 4. Ból nie występuje jak spię i leżę. Zaczyna mnie pobolewać jak zaczynam chodzić. Jednak od poniedziałku ból się nie nasila. Czy badanie jąder przeze mnie, dosyć częste, może mieć wpływ na ciągły dyskomfort? 5. Czy w przypadku zapalenia jąder czy nasieniowodów odczuwa się ból podczas i po wytrysku? Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Chciałem spytać czy to wskazuje na jakieś zaczątki choroby układu rozrodczego? Może to być zapalenie jąder/najądrzy/nasieniowodów?? Czy może to wskazywać na chorobę nowotworową? - oczywiście, żeby się upewnić trzeba bezpośrednio udać się do lekarza, ale raczej nic niepokojącego z pana opisu problemu nie wynika 2. Czy biorąc pod uwagę, że nie mam ani goraczki, ani typowych objawów zapaleni jąder i nasieniowodów to czy mogę na taką przypadłość chorować? - raczej nie 3. Proszę również o napisanie jak wygląda badanie u urologa? - urolog zbada pana jądra dotykiem, jak będzie miał wątpliwości zaleci USG jąder Jak długo trwa? - kilka minut Jest bolesne? - nie Tylko przeprowadzany jest wywiad czy moszna i jej zawartość też jest badania? - i wywiad i badanie całego narządu płciowego dotykiem Czy badanie jąder przeze mnie, dosyć częste, może mieć wpływ na ciągły dyskomfort? - tak, oczywiście Czy w przypadku zapalenia jąder czy nasieniowodów odczuwa się ból podczas i po wytrysku? - czasami tak bywa, ale nie jest to regułą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pewnym momencie, gdy ktos ze znajomych zmarl na raka jader zaczalem obsesyjnie badac sobie narzady czy wszytsko ok... po kilku dniach zaczely mnie bolec... wpadlem w jakas manie, ze jestem chory itp... czulem dziwne uczucie dyskomfortu, jakby cos pobolewało itp itd... kiedy przestalem o tym myslec i badac po okolo tygodniu samo przeszlo *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×