Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to może być pęknięcie lub złamanie kości śródręcza?


Gość marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponad 1,5 miesiąca temu mocno uderzyłam się w dłoń a dokładniej w kość śródręcza V. Po uderzeniu poczułam uczucie gorąca w dłoni i przez kolejne 5 dni nie mogłam nią ruszać, spuchła niesamowicie, a ból był ogromny. Potem opuchlizna zeszła, bolało mniej. Jednak minęło już 1,5 miesiąca, a boli mnie nadal, jednak tylko przy dotyku tego miejsca. Zastanawiam się czy to nie złamanie. Pewnie zastanawiacie się czemu do lekarza nie poszłam. Wyjaśnię to, aby uniknąć nieprzyjemnych komentarzy. Cóż nie stać mnie na leczenie ręki, a ubezpieczenie straciłam 2 miesiące temu. Dopiero za 3tygodnie będę mogła zrealizować wizytę u lekarza. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez badania co się dzieje i czy to może być złamanie. Po opisie jednak przypadku wątpię, że to złamanie. Aby się przekonać w 100% czy nie ma nie doszło do złamania trzeba by wykonać RTG ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze cos od siebie, mimo ze temat juz stary ale ktos z urazem moze tu zajrzec. Otóz w pewien wtorek ,grajac w szkole w koszykowke, jakos dziwnie uderzylem sie w pilke reka, poczulem bol w okolicy nadgarstka, mimo to dalej gralem bo myslalem ze to tzw wybicie. Przez dwa dni nic z tym nie robilem bo myslalem, ze opuchlizna zejdzie, ale z racji ze nie schodzilo udalem sie w piatek do lekarza. Lekarz popatrzyl, podotykal i powiedzial, ze to nie zlamanie bo by mnie mocno bolalo i byloby sine. Mialem tylko mocno spuchnieta reke *pod* malym palcem u lewej reki. Na wszelki wypadek zlecil rtg. okazalo sie ze jest to dosyc ciekawe pekniecie kosci, pekniecie mialo praiwe taki ksztalf jak piorun :D lekarz byl dziwiony, ze w ogole nie odczuwam bolu. zalozyli mi gips na 5 tygodni :D (ps. gips zalozony w piatek, a od poniedzialku mi sie ferie zaczynaja xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jakoś 30 po brat kopnoł mnie w dłoń poczułem czubek paca na nadgarstku straszny ból i mam zamiar iść na prześwietlenie ale nie wiem czy to wkońcu złamanie potem mniej bolało teraz boli podczas ruchu palca wskazującego nie mogę pieści ścisnąć sorki jak nie dokładny opis ale ręka boli i nie mogę zbytnio pisać :( dodam że po uderzeniu poczułem fale gorąca w palcu i dłoni pod palcem a i strasznie spuchła mi dłoń proszę o szybkie komentarze co do tego i dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martin

Mega prośba! Osobiscie w tej chwili mam złamaną 5 kość sródręcza, ale uderzyłem dzisiaj kolege i jakoś nie fortunnie 1 kość sródręczna mnie boli , normalnie zginam, boli jak zaciskam pięść... Prosze o pomoc, nie chce mieć szyny załozonej na kolejne 3 tygodnie *//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W środę (12.10.11r) biłem się z kolegą i uderzyłem go z pięści w czaszkę. Naszczęście podbiegła wychowawczyni bo nie wiem jak by sie to skończyło. Po uderzeniu miałem przepływ ciepła po dłoni i strasznie mnie zaczeła piec. Nie mogłem ruszać nadgarstkiem i palcami. Ręka mi się cała trzęsła z bólu. W domu mama założyła mi bandaż a pod bandażem posmarowała jakimś jaskrawym płynem (żółto-zielonym). Miałem bandaż przez 1 dzień i ból miną. Teraz mogę ruszać nadgarstkiem ale jak dotykam kości w małym palcu to mnie zaczyna boleć. Najgorsze jest to, że gdy naciskam do góry od strony dłoni kość to mnie tak piecze, że mam ochote odciąć sobie palca. Co mam zrobić. Pomóżcie! Możecie pisać również na e-maila!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ostatnio na trening przy robieniu ćw. zostałam przypadkowo uderzona w kostki przy śródręczu ( w sumie nie wiem jak się to nazywa) Strasznie mnie to bolało ( nadal boli) ręka zaczęła się trząść. Przez uderzenie nie mogę ruszać 2 palcami. Nie wiem czy może to być coś poważnego czy nie. Miał ktoś może taki przypadek.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kung fu panda

ja od małolata wale po murowanych ścianach pięsciami aż krew się lała i dziś mam kości na pięści tak twarde że przy treningach kolesie zakładają po 2 łapy treningowe na jedną dłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prostyczlowiek

przechwalacie sie i nic nie zrozumialem , mi naroslo cos za palcem wskazującym mogę ruszać , ale boli jak naciskam jest twarde jak by kosc sie przesunela ale czytalem o tym i pisali ,ze to moze byc krwiak a nie moge isc do lekaza bo nie znam jezyka a 2 dni temu wyjechalem za granice a w polsce juz nie zdazylem */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek Gdynia

co nie zabije to wzmocni , po co tyle gadać , ja osobiscie mialem nie raz pekniete i rostrzaskane i raz w zyciu zlamane ,wkurwila tylko deformacja , a jedna kosc mam na zakladke i druga musi wiecej wytrzymac , ale nadrabiam lokciami i glowa wiec daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×