Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna palca u nogi


Gość arek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ok. listopada pojawiła mi się na palcu opuchlizna. Na początku był to po prostu zwykły ból przy chodzeniu, później był bardziej nasilony, po jakimś czasie zmalał, ale na palcu pojawiła się opuchlizna. Niestety zaniechałam strasznie sprawę i szczerze mówiąc myślałam, że to przejdzie po jakimś czasie. Palec nie boli, ale różni się od reszty. I ma dziwny specyficzny zapach. I właściwie to chciałabym skierować kilka pytań... Co to może być, czym to leczyć i do kogo się udać? Załączam zdjęcia: http://oi56.tinypic.com/bfowvl.jpg http://oi54.tinypic.com/2ppa8td.jpg http://oi55.tinypic.com/24qibsn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość monioniunia

Witam, przez długi czas około 2 lata męczyłam sie z opuchniętymi palcami u prawej jak i lewej nogi, lekarza odwiedzałam bardzo często, moczyłam nogi, smarowałam różnymi maściami, nic nie pomagało. W końcu moje palce ropiały, krwawiły i okropnie bolały, nie mogłam chodzić w żadnych butach. Matody, które pomogły mi zakończyć tą męczarnie to: -paznokcie obcinane na prosto, nie obcinamy na okrągło paznokci! -pozwólmy żeby były trochę dłuższe, nie obcinajmy ich zbyt krótko, -jak najczęściej chodzić z odkrytymi palcami (klapki it) nie nalęzy nosić butów zwężanych przy palcach, u kobiet obuwie na szpilkach itp na jakiś czas wykluczyć -często moczyć nogi w ciepłej wodzie z solą bo to zmiękcza naskórek -oraz bardzo pomogło mi wkładanie pod kąciki paznokci podkładek, które odciągną paznokieć od wałów paznokciowych. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opreacji duzego palca u nogi byla infekcja w kosci,mam cukrzyce palec jest opuchniety i boczny tez lekko zaczerwieniony i wszystko po operacji ladnie sie zroslo ale ta opuchlizna jest juz 6-sc tygodni .Bylem u chirurga i mowi ze to normalne.a boje sie o dalsza infekcje ,poniewaz palec przed obcieciem wygladal na 100% zdrowy { kolor i rozmiar }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w piłkę na W-F i z kolegą zderzyliśmy się butami czubek w czubek , ja niestety dostałem w sam duży palec u lewej nogi. Na początku strasznie bolało ale przeszło po paru godzinach stwierdziłem, że nie mogę chodzić bo palec mi napuchł i nie mogę go zgiąć. Bardzo prosiłbym o pomoc bo mam mecz w sobotę i chciałbym już chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jacek s.

Witam, od około 7 lat mam spuchnięte środkowe palce u stóp. Zauważyłem to pierwszy raz w zimę jak wróciłem z sanek. Pomyślałem ze to pewnie z zimna na dworzu i na drugi dzień zniknie bo nigdzie się nie uderzyłem. Ale tak się nie stało. Opuchlizna utrzymuje się do dziś. Palce nie są zaczerwienione, ale są wyraźnie *grubsze* od pozostałych. Bolą tylko okresowo (jak to bywa przy zapaleniu stawów. Wtedy puchną jeszcze bardziej, są nabrzmiałe i zaczerwienione. Leczyłem się głównie u reumatologów, ponieważ mam problem z zapaleniem stawów w różnych miejscach. Nigdy mi nic nie pomogo. Nie wiem co doradzić innym. Jeśli macie skłonności do zapalenia stawów - takie opuchlizny będą się pojawiać i trzeba chyba z tym zyć. Zacytuję wypowiedź jednego z lekarzy na temat mojego palca: *widocznie taka jego natura* - dziękuję i pozdrawiam obolałych z różnych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z palcem od ok 3 lat (IV palec lewa stopa) jest dużo większy od pozostałych, jego temperatura tez jest dużo wyższa i sino bordowy. Zwiedziłam już angiologa. ortopedę, reumatologa i każdy rozkłada ręce. Palec boli tak bardzo że powoduje problemy w chodzeniu i jedyne jaka opinie dostałam po MRI ze jest to spowodowane złą symetrią stopy( źle stawianie, bądź zbyt duże obciążenie stopy). Nadmienię ze rok temu miałam artroskopie kolana w tej samej nodze i tez przez 2 lata nie wiedzieli co mi jest stosując ulgę doraźną czyli punkcje. Reumatolog do którego się udałam jeszcze przed MRI podejrzewał *łuszczycowe zapalenie stawów* - nie mam łuszczycy ale nazwa ma się tak ponieważ jest to jeden z czynników wywołujący chorobę. idąc dalej tym tropem zapytał o stan moich jelit bo jak się okazuje ich stan tez może mieć duży wpływ na stawy. jest to choroba cięzka do szybkiego zdiagnozowania gdyż między innymi odczynnik reumatoidalny jest wtedy w normie. Więc w taki sposób do dziś nie wiem co mi jest a ból jest nadal trudny do zniesienia. Zastanawiałam sie momentami czy może zakwaszenie organizmu jest przyczyną ale odpowiedzi nie znalazłam. Pewnie nie za wiele pomogłam ale można próbować naprowadzić lekarzy na pewne tropy bo sami czasami nie dają rady...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sam z siebie palec mi spóchł, z jakiś tydzień temu. Nie przejmowałam, się tym bo to nie wyglądało , aż tak strasznie jak teraz.. Teraz mam bardzo mocno spuchnięty palec u lewej nogi, i poboku znajduję się bulwa, koloru białego. To nie jest ropa.. koło kącika paznokcia, robi się fioletowe.. bardzo się boje, że zakażenie będzie.. już ktoś tak miał? Wie, co poradzić? Jak coś to mój e-mail * dynka_bezi@interia.pl . Z góry Dziękuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkie te dolegliwości pomoże Wam urynoterapia?poczytajcie.Skarpetę namoczyć w moczu najlepiej ranny strumien srodkowy.Ubrać zawinąć w worek filiowy i tak na noc jakieś 7 do 10 dni.Tak wyleczyłam męza.To pomaga!!!! Jest szczęśliwy.Uryną leczy się dużo chorób,nić nie kosztuje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, spuchly mi trzy palce u lewej nogi i jeden u prawej. Na początku palce były całe czerwone, gorące, spuchniete i bardzo bolały. Miałam problem z chodzeniem, najgorzej było wieczorem, gdyż strasznie pulsowaly i dretwialy przy siedzeniu. Stwierdziłam że nie ma na co czekać i udalam się na pogotowie. Okazało się że jest to odmrozenie pierwszego stopnia. W aptece polecono mi maść tranowa (kosztowała 3zl) i na około dwie godziny przynosiło ulgę. Na pogotowiu chirurg polecił chlodzaca maść konska (kosztowała 17zl) i możliwe ograniczenie chodzenia przez około 2-3 dni. Jeżeli się do tego nie zastosuje mogą wystąpić pęcherzyki ropne. Mam nadzieję że komuś pomoglam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2010 o 23:53, Gość Maciek *BRUXELA* napisał:

witam mam od dwoch dni mam opuchniety najmniejszy palec u prawej nogi i przy tym lekki ból lecz nie swedzi i jest problem z chodzeniem w butach bo ból dokucza ale jako tako jeszcze do zniesienia ale ta opuchlizna mnie martwi. pomozcie*?

uciac palec i masz spokuj:classic_biggrin:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VProsze o pomoc bylam.juz w szpitalu u rodzinnego i nic.boli mnie rano wieczorem i wnocy duzy palec u nogi tylko jeden jest czerwony i zauwazylam.ze delikatnie wykrzywil.mi sie w prawa strone od 5 dni jest napuchniety ponoc do od zapalenia nawet jak chodze i zmaruje mascia naproxen emo mnie boli:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten sam problem, u mnie jest to 4 palec, też nic nie pomaga. Od ok miesiąca jest napuchniety czerwony czasem mam wrażenie że aż siny się robi, poniżej paznokcia zrobiła się taka mała bułka, najbardziej boli kiedy pociera się palec. Zauważyłam że w ciągu dnia nie dokucza mi tak bardzo ale wieczorem nie mogę postawić stopy czuje taki rwacy ból..... Mam też zawsze zimne nogi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×