Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne czy tez nie?


Gość barbara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 3 wrzesnia mialam usowany ropien z uda lewego obok pachwiny,na nastepny dzien po operacji stracilam czucie w nodze nie calej lecz tylko od strony wewnetrznej tam gdzie bylo nacinane rana zaczela sie paprzec,noga sina od strony wewnetrznej nabrzmiala i bolaca,zostal pobrany posiew ktory wykazal ze mam gronkowca dostalam antybiotyki augmentin pozniej dalacin c.ale problem jest w tym ze 15cm od naciecia operacyjnego samoistnie zrobila mi sie dziura w nodze,lekarz podejrzewal zropialy tluszczak,mialam wiele badan takich jak usg,rezonans magnetyczny,biopsje.wynik z usg jest nastepujacy na przysrodkowej powierzchni uda lewego ponizej pachwiny podskornie nie wielki plynowy obszar ok7mm,poza tym ponizej pachwiny z odczynem zapalnym i obrzekiem wokol.wynik biopsji :komorek nowotworowych nie znaleziono,tresc ropna.wynik rezonansu :w tkance tluszczowej przednio-przysrodkowej czesci uda lewego,ponizej pachwiny zmiany ogniskowe o zroznicowanym przewaznie niskim sygnale o lacznym wymiarze 70x22mm,ze zbiornikiem plynu polozonym podskornie o wym.20mm.po podaniu kontrastu wykazano nie jednorodne wzmocnienie zmian.w pachwinach wezly chlonne do 15mm.uklad miesniowy,kostny w badanym zakresie prawidlowy.wnioski:obraz MR przemawia za zmianami zapalnymi.oczywiscie chciaabym sie dowiedziec co te wyniki oznaczaja i czy to cos powaznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Taki obszar może odpowiadać ropniowi, który może wymagać zabiegowego nacięcia i sączkowania (lub nakłucia i opróżnienia). Węzły chłonne są powiększone odczynowo na skutek obecnego w pobliży stanu zapalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po usunieciu ropnia zostal zalozony saczek,codziennie byly zmieniane opatrunki,rana byla oczyszczana.tylko nie mam pojecia dlaczego 15cm od naciecia chirurgicznego otworzyla mi sie samoistnie dziura z ktorej leci zielona ropa z malymi kawalkami tkanek ktora ostatnio miala nie przyjemny zapach,lekarz zapisal mi masc ktora ma oderwac resztki martwicy.chcialabym wiedziec czy bedzie potrzebne nastepne naciecie zeby to oczyscic dodam ze to trwa juz od 3 wrzesnia 2009 a *ekarz nic nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykonywać zalecenia lekarskie. O tym czy będzie trzeba wykonywać kolejne nacięcie zadecyduje lekarz prowadzący. Ten wyciek w dalszej części ciała to prawdopodobnie przetoka z ropnia już nacinanego. W ten sposób ropień także się opróżnia. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na efekty leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×