Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Miękka gulka pod pachą


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zgrubienie(miekkie) pod prawa pacha od osmiu lat. Bylam u onkologa zlecil badanie usg pachy prawej. Oto opis: W obrębie tkanki tluszczowej prawego dołu pachowego widoczny obszar odcinkowego pogrubienia tkanki tkanki tłuszczowej o wymiarze ok. 33x20mm mogace odpowiadac tluszczakowi. W obrebieobu dolow pachowych nie uwidocznily sie powiekszone wezly chlonne. Ze względu na to że mi ta gulka przeszkadza dostalam skierowanie do szpitala na usuniecie tluszczaka jednak ten tluszczak nie jest wyodrebniony wiec lekarz (chirurg) w szpitalu powiedzial ze sie nie podejmie wyciecia poniewaz jest za duze ryzyko ze reka bedzie mi puchla, bedzie sie utrzymywal obrzęk. Czy lekarz chirurg mial racje? jakie beda konsekwencje zabiegu? Czy moge zarzadac biopsji czy inne badanie sprawdzajace czy to na pewno tluszczak od lekarza onkologa by sprawdzic co to jest. Prosze mi pomoc. Moze sie da jakos np rozgonic lekami ten tluszczak? poniewaz ten tluszczak mi przeszkadza w zyciu codziennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lekarz chirurg mial racje? jakie beda konsekwencje zabiegu? - musi Pani sobie zdawać sprawę, że rzeczywiście w czasie takiego zabiegu może dojść do uszkodzenia naczyń limfatycznych co może przejawiać się stałym obrzękiem kończyny górnej Czy moge zarzadac biopsji czy inne badanie sprawdzajace czy to na pewno tluszczak od lekarza onkologa by sprawdzic co to jest. - od lekarza nie żąda się wykonywania badań, to lekarz decyduje jakie badania należy wykonać, proszę w tej sprawie ponownie skonsultować się z onkologiem, być może wyśle Panią na biopsję zmiany Może się da jakos np rozgonic lekami ten tluszczak? - niestety w przypadku tłuszczaka żadne farmaceutyki nie są skuteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmiana nie wywołuje żadnych objawów, a chirurg uważa, że jest niebezpieczne jej usunięcie radziłbym obserwację zmiany. Jeśli zmiana powiększałaby się lub dawała objawy wtedy należałoby ją usunąć. O wszystkim musi zadecydować bezpośrednio chirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana poraz kolejny bylam dzisiaj w szpitalu po wypis. Chcialam Pana prosic o wytlumaczenie kilku zeczy.1) O rozpoznanie : *Odczynowe zapalenie węzłów chłonnych dołu pachowego prawego* 2) Co to ma wspólnego z tłuszczakiem? 3) Co to znaczy *Zastosowano leczenie: zachowawcze* 4) I czy stwierdzenie w zalecieniach: *Chory udaje się do: domu* nie jest dziwne? 5) Czy moje wyniki są prawidłowe? Wyniki badań: RBC-5,20 HGB-14,0 HCT-41,8 MCV-80 MCH-26,9 MCHC-33,5 PLT-290 WBC-8,1 LYM-2,4 GLUC-81 UREA-30 KREAT-0,81 KW.MOCZ.-4,03 TP-7,6 BIL-0,4 ASPAT-23 ALAT-30 AMYL-59 Na-136 K-4,7 Ca-1,18. BARDZO PANA PROSZE. To dla mnie wazne z gory DZIEKUJE za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystyna

Witam Pana i pisze poraz drugi poniewaz jestem po operacji / 13. 042010/ obecnie mam miec druga operacje / 13.05 2010 / poniewaz badanie makroskopowejest takie:Fr.skory 4 na 0,5 cm. Pod skora tkanka tluszczowa 5 na2 na3 cm. Ok.4 cm pod skora guzowaty fr. tk. tluszczowej w srodkowej czesci z promienistym zwloknieniem sr.ok.8 mm i bialym guzkiem sr.4 mm a teraz badanie mikroskopowe: Carcinoma ductale invasium mnmmmae Blom 2 Nowotwor rozrasta sie promieniscie na obszarze sr.20 mm. W centrum zmiany obecne jest lite ognisko rozrostu nowotworu w tkance lącznej sr.10.mm .Calosc obrazu przemawia za pierwotnym charakterem zmiany. Ja 11 lat temu mialam odjętą prawą piers prosze mi odpowiedziec czy mam szane na dalsze zycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×