Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Specjalista od pseudo śluzaka rzekomego otrzewnej


Gość divonka-szczecin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość divonka-szczecin

Witam, poszukuję pilnie specjalisty lub kliniki,gdzie zajmują sie rzadkim przypadkiem nowotworu - pseudo śluzak rzekomy otrzewnej- poradźcie czy jest w Polsce ktoś kto może pomóc mojemu tacie? Miał już 4 operacje podczas których ewakuowano śluz z brzucha, ale każda kolejna operacja powoduje, że objętość jego brzucha prawie saię nie zmniejsza. Pierwszą operacje miał w 2008, drugą w kwietniu 2009, trzecią we wrześniu 2009, czwartą w grudniu 2009. Gdzie mam szukać specjalistycznej pomocy??? Ratujcie proszę, ponieważ mam wrażenie, że lekarze tylko *wygarniają z dołu brzucha śluz i nie robią nic więcej bo objętośc brzucha niewiele się zmniejsza po każdej operacji. Może jest jakiś specjalista, który usunął by cały wstrętny guz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śluzak rzekomy otrzewnej jest to rzadko występujący, nietypowy nowotwór, charakteryzujący wytwarzaniem dużej ilości śluzowej i galaretowatej treści w jamie otrzewnej. Śluzak rzekomy otrzewnej jest rzadkim nowotworem. Powstaje w następstwie pęknięcia rzekomośluzakowatego torbielako-gruczolaka jajnika lub torbieli śluzowej wyrostka robaczkowego lub pęcherzyka żółciowego. Występuje 2 razy częściej u mężczyzn. W 30% przypadków stwierdza się śluzowy guz jajnika, w 10% stan przebiega razem z zapaleniem wyrostka robaczkowego. W przeciwieństwie do większości nowotworów, śluzak rzekomy otrzewnej nie przerzutuje ani drogą naczyń krwionośnych, ani chłonnych. W około 60% przypadków pierwotny guz znajduje w wyrostku robaczkowym, a zmiany w otrzewnej następują, gdy komórki śluzotwórcze przedostaną się do jamy otrzewnej wskutek pęknięcia pierwotnego guza. Śluzak rzekomy otrzewnej może też wystąpić w przebiegu śluzowych nowotworów trzustki i dróg żółciowych. Objawy są zróżnicowane w zależności od tego, z jaką patologią śluzak jest związany. Najczęstszymi objawami są: objawy dyspeptyczne, ból brzucha, zwiększenie obwodu brzucha, przepuklina, niepłodność, wzdęcia. Powikłania jakie daje śluzak rzekomy otrzewnej to niedrożność jelit oraz zapalenie otrzewnej. Leczeniem jest operacyjne usunięcie w całości treści ze śluzaka i samego śluzaka. patrz: http://www.science24.com/paper/1459 http://www.chirurgiaonkologiczna.pl/ oraz Instytut Onkologii w Gliwicach lub Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji śluzaka rzekomego, już w lutym będzie 2 lata - rzeczywiście operacja jest w specjalnych warunkach, przy specjalistycznym sprzęcie i tylko jedna klinika w Polsce ma do niego dostęp. Jeśli nadal jesteś zainteresowana tym tematem napisz do mnie mail na adres: januszswid@interia.pl Do dziś nie mam żadnych problemów z wyjątkiem wyłonionej ilostomi/ Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×