Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wnętrostwo i przepuklina pachwinowa


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!mam 23 lata w przyszły rygodniu mam miec zabieg usuniecia przepukliny z lewej strony z zejsciem do moszny, jednak z tej samej strony miałem lub mam wnetrostwo.Chce zapytac czy przepuklina schodząc po powrózku nasiennym mogła ściągnąc częsciowo jądro do moszny?Poniewaz wydaje mi sie ze jest ono na dnie moszny lub u samej jej góry jednak nie całkiem wsuniete do moszny jednak ze wzgledu na wielkosc przepukliny nie jestem pewien nawet gdy przepuklina czesciowo zostanie odprowadzona.Chirurg nie badał mnie jeszcze ale powiedział ze trzeba bedzie jądro usunac.Bardzo sie boje bo urodziłem sie z wnetrostem obustronnym z prawej strony miałem je poprawine z wieku 9 lat i ponoc wszystko było ok z lewej gdzie była lepsza sytuacja bo jadro nizej zeszło niestety nie...Bardzo sie boje ze nie bede mógł miec dzieci a przepukline mam od dawna.I jescze jedno pytanie przepuklina wchodzac do moszny wchodzi na jądro przykrywając go czy pod jądro ?Nie wiem tez czy to niby zdrowe jądro jest dobre i jaki powinien byc jego prawidłowy rozmiar?Z góry dziekuje za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jądra ze względu na wnętrostwo mogą być mniejszych rozmiarów, ponieważ ich rozwój odbywał się w warunkach niesprzyjających. Aby sprawdzić stan płodności trzeba wykonać badanie nasienia, badanie wielkości jąder nie będzie odzwierciedlać ich czynności. Nie ma znaczenia czy dochodzi do przykrycznia czy nie jądra. Jądro będzie trzeba raczej usunąć ze względu na 8 krotny wzrost ryzyka zachorowania na raka jądra u osób z wnętrostwem w tym wieku w stosunku do populacji zdrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 23lata.Urodziłem sie z wnetrostem obustronnym, w wieku lat 9 miałem wykonany zabieg z prawej strony ponoc udany niestety z lewej nie został wykonany aczkolwiek wydaje mi sie jakbym wyczuwał częśc jądra na samym dole kanału pachwinowego a u góry moszny czy to mozliwe??I jakie mam szanse na to by w przyszłosci miec dzieci??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek wydaje mi sie jakbym wyczuwał częśc jądra na samym dole kanału pachwinowego a u góry moszny czy to mozliwe? - tak to możliwe, może nadal jądro tkwić w kanale pachwinowym, radzę w tej sprawie skonsultować się z urologiem jakie mam szanse na to by w przyszłosci miec dzieci? - na pewno szanse są zmniejszone, ale nie jest powiedziane, że jest Pan bezpłodny, aby przekonać się czy może mieć Pan dzieci najlepiej zbadać sobie swoje nasienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz na poprzednie pytania i chce zapytac jeszcze czy mozliwe jest ze przepuklina zchodząc do moszny zepchneła moje jądro które było wnetrostwem na dół moszny nie mal az na tył worka mosznowego poniewaz widoczne jest tam pewne odkształcenie jakby kawałek jądra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×