Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie błony śluzowej esicy


Gość Danuta

Rekomendowane odpowiedzi

Od lipca 2009 r. miałam częste biegunki oraz szybki spadek wagi ciała. Do końca roku schudłam 15 kg. Po pobycie w szpitalu otrzymałam rozpoznanie- zapalenie błony sluzowej esicy.Przeprowadzono duzo badań w tym kolonoskopię. Wynik badań- kolonoskop wprowadzono na cała długość aparatu do kątnicy (140 cm. od odbytu). W obrębie esicy błona śluzowa zaczerwieniona, bez rysunku naczyniowego- pobrano wycinek do badan hist-pat. Innych zamian patologicznych błony śluzowej i jelita grubego nie znaleziono. Badania histopatologiczne - błona śluzowa jelita grubego wolna od zmian histopatologicznych. Jeden z fragmentów mógłby pochodzić z polipowatego rozrostu. Inne wyniki- krwi utajonej w kale nie wykryto, kał na jaja pasożytów - nie wykryto, Płuca i serce RTG bez zmian, EKG jamy brzuszenej prawidłowe, inne wyniki tez prawidłowe. Obecnie lekarz zapisał mi lacidar oraz sulfasalazin EN. Pomimo, że biore lekarstwa nadal codziennie rano mam biegunki ale już nie tak wodniste. Zdarza sie, że mam równie w ciągu dnia oraz nadal chudne ale już nie tak szybko. W ciągu 2 miesięcy schudłam 2 kg. Prosze mi wyjasnić czy rozpoznanie i leczenie jest prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Trudno powiedzieć czy rozpoznanie jest prawidłowe, nie wiadomo nic na temat diety w ostatnim czasie, może występuje u Pani alegria pokarmowa, nietolerancja niektórych pokarmów. Leki trzeba stosować systematycznie a objawy ustępują stopniowo, trzeba wspomagać się odpowiednią dietą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to mam zapalenie blony sluzowej esicy. Gastoenterolog .Unikaj warzyw i owocow, a takze tlustych i pieczonych pokarmów.No i oczywiscie ostrych przypraw , wody gazowanej. Ja zauwazylam ze wlasnie po jedzeniu tych pokarmow ktore tu wymienilam, mam biegunki dlatego ich unikam no i kiedy sie stresuje */ mam nadzieje ze bedzie lepiej .a ! proponuje kupic parowar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×