Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na penisie pod skórą


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 22 lata, ostatnio podczas kąpieli zauważyłem, że pojawił się u mnie guzek na penisie - takowe pojawiały się u mnie już średnio raz w roku, ale zawsze wyciskałem i śladu nie było. Ten wydawał mi się taki sam pewnego razu go wycisnąłem, ale nie wyszedł cały - zostało trochę pod skórą, więc pomyślałem, że następnego dnia go wycisnę do końca. Następnego dnia zauważyłem jakby trochę spuchnięte, owszem wycisnąłem go więcej ale spuchlizna została. Próbowałem *to coś* też wycisnąć i z wielkim trudem udało mi się bardzo mało białej mazi wycisnąć - sama nie wyskoczyła jak zawsze tylko musiałem jej pomóc paznokciem jak już wyszła, ale spuchlizna dalej została. Z zewnątrz to wygląda na bliznę - ma w środku małą dziurkę i jest różowe, wyczuwalne palcem jakby guzek - niby twardy ale da się go wcisnąć. Podczas wzwodu staje się bardziej różowe, twardsze i większe, ale dalej da się to tak wcisnąć. Od 2 tygodni tego nie dotykam i jest cały czas takie same - nie zmniejsza się ani nie powiększa, czy pownienem z tym iść do lekarza, a jeśli tak to do jakiego? Chirurg, dermatolog czy urolog? Jeżeli są jakieś maści bez recepty to prosiłbym o podanie ich nazwy z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie dawno(kilka godzin temu) na penisie pojawił mi się miękki *guzek*. Nie jest on na penisie tylko pod skórą... Widać go też bez wzwodu... Nie wiem co to jest... Nie wiem czy się martwić czy to minie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wyczułem niepokojącą zmianę na moim prąciu, jest to maleńki guzek pod napletkiem, jest on wyczuwalny wyłącznie podczas wzwodu, pojawieniu się tej zmiany towarzyszył ból penisa w okolicy miejsca gdzie obecnie znajudje się guzek i na początku dało się wyczuć (również wyłącznie podczas wzwodu) żyłkę biegnącą z góy na dół, przecinającą guzek. po upływie kilku dni (może 4) żyłka zniknęła i ból ustąpił, pozostał natomiast w/w guzek, nie sprawiający bólu, jedynie sporadycznie co jest wywołane często aktywnością członka chciałem dowiedzieć się co to może być nie chodzi mi o precyzyjna diagnozę przez internet lecz krótką analizę genezy zmiany i podanie przykładów identyfikacji schorzenia, nazwy jaką noszą takie zmiany pozdrawiam i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi oczywiście określić co to może być bez badania. Prawdopodobnie to jakiś zaczopowany gruczoł łojowy, który przedtem był w stanie zapalnym, a teraz zapalenie ustąpiło, ale zaczopowany powiększony gruczoł pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Witam, mam problem dot. penisa... mianowicie 2 dni temu masturbowałem się po czym wziąłem kąpiel... podczas wycierania się zauważyłem na penisie (mniej więcej w połowie penisa z lewej strony) pewną gulkę (guzek (?)) jest lekko zaczerwieniony i jak go dotykam to go odczuwam... ma pól centymetra... czytając już podobne problemy to jest tzw. tłuszczak czy coś innego? powinienem się udać do lekarza? (dermatolog, urolog, chirurg)? potrzebne jest skierowanie do chirurga od zwykłego lekarza? czy jest możliwość że ta dolegliwość przejdzie sama? i czym jest spowodowane że w ogóle takie coś się pojawiło? jeżeli jest to tłuszczak to jak wygląda zabieg i czy po zabiegu konieczny jest pobyt w szpitalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam okolo 3 tyg temu wyczułem na penisie pod skórą mały guzek, bardzo maly. jednak jest wyczuwalny a podczas zwodu nawet bardzo. nie boli, chyba nie rośnie, jednak go czuję. znajduje się prawie u podstawy penisa. z tego co czytałem to może być tłuszczak. czy coś powinienem zrobić z tym? o ile trzeba. Dodam, ze mam jakiegoś pecha do guzków, mam tez przy jądrze, pół roku temu urolog stwierdzil, ze to zatkany nasieniowód i niby nic sie z tym nie robi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×