Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina pachwinowa podczas ciąży


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 24 lata i jestem w 16 tygodniu ciąży. Urodziłam się z przepukliną pachwinową i miałam operacje w wieku 2 lat. Do tej pory nic nie odczuwałam, jedynie blizna przypominała mi o przepuklinie. Od 5 tygodni odczuwam bóle w tym miejscu. Pytałam o to mojego lekarza, ale wypisał jedynie zwolnienie z pracy i kazał wypoczywać w domu. Bóle i dyskonfort nasilają się coraz bardziej i zaczynam się tym poważnie martwić. Czy jest możliwy powrót przepukliny i czy zagraża to dziecku? Czy istnieją jakieś sposoby na złagodzenie bólu? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wznowa przepuchliny jest zawsze możliwa,może powstawać z różnych przyczyn,w pani przypadku nie musi,to być przepuchlina,może być spowodowane ciążą.Aby upewnić się co do przepuchliny,proszę wykonać badanie USG.I proszę odpoczywać,o tej godzinie nie jest wskazane przebywanie przed komputerem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwy powrót przepukliny i czy zagraża to dziecku? - zawsze istnieje takie niebezpieczeństwo wznowy przepukliny, zwłaszcza w ciąży, najlepiej, aby Panią bezpośrednio zbadał chirurg i stwierdził czy to rzeczywiście przepuklina czy też może dolegliwości związane są ze zrostami wewnętrznymi po operacji przepukliny w przeszłości - taka przepuklina czy tez zrosty nie zagrażają rozwijającemu się płodowi Czy istnieją jakieś sposoby na złagodzenie bólu? - w Pani przypadku, w ciąży jedynie odpoczynek, najlepiej z nogami uniesionymi może przynieść ulgę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×