Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wycięto wyrostek i czuję silny ból


Gość lilka

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu wycieto mi wyrostek,od kilku dni czuję bół dośc silny jak szybko się zegnę lub podniosę coś nawet nie wiele ciężkiego,wczoraj jak mnie złapało to nie mogłam po schodach wyjść bo przy podnoszeniu prawej nogi tak bolało miejsce blizny po wyrostku. czy to coś poważnego może być ? nie mam jakichś innych objawów na brzuchu poza tym,ze w jednym miejscu u samej góry blizny jak przycisnę nieco to dośc silnie mnie boli taki punkcik jeden. lekarza mogę zahaczyć dopiero po niedzieli,a nie wiem czy obawiać sie czegoś strasznego,jakiegoś kolejnego cięcia czy czegoś w tym stylu. proszę o w miare szybka odpowiedź....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś do tego wszystkiego doszły mdłości i jak chodze to mnie zbiera na wymioty,jak leże to sa tylko mdłości.Dalej boli .. Nie wiem czy czekać do poniedzialku czy udac się wieczorem jak nie przejdzie,alo jak się pogorszy na jakis ostry dyżur w poblizu. Bo nie wiem co się dzieje a teraz jest weekend to też nei wiem czy zajma sie mna czy kazą czekac do poniedziałku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy czekać do poniedziałku,lecz udać się do lekarza lub do szpitala na ostry dyżur/jeśli zajdzie konieczność zabiegu,odbędzie się w ten sam dzień/może,to być przepuchlina,ale niekoniecznie/Lekarz oceni czy kwalifikuje się Pani do szpitala,czy tylko na obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza przepukliną jakieś inne podejrzenia co do tych dolegliwości jakie moga być?chciałabym byc psychicznie przygotowana na wszystko. Ale nie może być tak,że lekarz sobie uwidzi i powie,że musi otworzyć brzuch i zobaczyć co to się tam dzieje ?? a co do tej przepukliny to jakieś typowe objawy moga być i może ona być zdiagnozowana badaniami ytpu USG czy jak mnie bedzie ściskał po brzuchu lekarz i bedzie bolało to stwierdzi,że trzeba ciać jak w przypadku wyrostka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek należy zrobić USG jamy brzusznej,lekarz radiolog za pomocą odpowiednich badań/napinanie mięśni,podnoszenia ciała czy nóg/określi czy powstała przepuklina czy wytąpiły inne objawy chorobowe.Napewno dla przyjemności/niewiem czyjej/lekarz nie będzie otwierał brzuch.Lekarz nie będzie też ściskał Pani brzuch,wystarczy przyłożyć dłoń/bez nacisku/lekarz oceni czy to jest przepuklina.Czyli USG/prywatnie bez skierowania i wynik od ręki/, lub/ lekarz,który też może skierować na USG,ale to już wydłuży czas/ I w zalężności od wyniku,Lekarz odpowiedniej specjalności,chirurg lub gastrolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×