Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tkliwe jelito w okolicach esicy


Gość bingo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie od paru miesiecy borykam sie z zespolem jelita drazliwego(przynajmniej tak mi to zdiagnozowal gastroenterolog. ( na podstawie badan krwi, badan kalu na krew utajona i pasozyty, usg jamy brzusznej, badania rtg z podwojnym kontrastem). Mam 27 lat. nie chudne, wrecz mam nadwage i cigle tyje. Mam nieco podwyzszony poziom alat. badal mnie rowniez chirurg badanie per rectum i wykryl zylaki odbytu. Mam typowe dla ibs objawy tzn rano budze sie ze skurczami jelit i wzdeciami i od razu ide oddac stolec po czym skurcze ustepuja. Stolec jest papkowaty , czasem mam biegunki a czasem zatwardzenia. Ob mam 1 i morfologia w normie(badania krwi robie co miesiac dla swojego spokoju. Gdy gastroenetrolog mnie badal i mi uciskal brzuch to po lewej stronie mnie ukulo( w lewej stronie podbrzusza) gdy teraz sobie tu dusze mocniej to takze czuje uklucie w tym wlasnie punkcie( z lewej strony w podbrzuszu) Jak nie dusze po brzuszchy to nie odczuwam zadnych dolegliwosci bolowych i tu moje pytanie czy to normalne przy IBS? ze tak kluje przy ucisku? i nie jest to zwiazane z oddawaniem stolca po prostu jak mocno nacisne to mnie ukluje? wyczytalem gdzies ze to normalne w ibs , tkliwosc w rzucie esicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem od dluzszego czasu odczuwam ucisk z lewej strony bodbrzusza jest bardzo dokuczliwy zwlaszcza przy chodzeniu myslalam ze to problem ginekologiczny zvpowodu obnirzenia narzadu rodnego jestem dwa miesiace po operacji plastyki krocza a problem ucisku z lewej strony podbrzusza badal pozostal odczuwam w brzuchy przelewanie mam problem z zaparciami stosuje diete bogatoresztkowa wiec wizyty w toalecie sa czestrze ale po uplywie godziny od wyproznienia ucisk powraca i meczy mnie do konca dnia czy te moje objawy moga swiadczyc o zespole drazliwego jelitac pragne zauwazyc ze jakis czas temu zrobilam kolonoskopie i badanie nic nie wykrylo zadnych zmian w jelicie grubym prosze pomozcie moze jest ktos kto tak samo cierpi jak ja i jak sobie poradzil z tym problemem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×