Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel wielokomorowa trzustki u dziecka


Gość Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam syna,( 6 lat) który został poddany operacji usunięcia Torbieli wielokomorowej wraz z martwiczą częścią trzustki tj. trzonem i ogonem. Pozostała tylko głowa trzustki.Nie wymaga podawania insuliny, jest na diecie niskotłuszczowej oraz mocno ograniczam cukier. W trakcie badań w szpitalu znaleziono również w nerce prawej torbiel miąższową w górnymm biegunie 12mm w części centralnej ze zwapnieniami max6mm. oraz w dolnym biegunie nerki prawej 3.5mm. W nerce lewej pojedyńcza torbielka 6mm. Jaki może mieć związek trzustka z nerkami? Jakie są przyczyny powstawania takich torbieli w trzustce u dzieci? Oraz proszę o wskazanie lektury, lub strony internetowej gdzie podane są przepisy na żywienie takich dieci jak moje. Dodam iż do każdego posiłku mój syn dostaje lipancrea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może mieć związek trzustka z nerkami? - prawdopodobnie to podłoże genetyczne, które warunkuje wielotorbielowatość narządów jamy brzusznej Jakie są przyczyny powstawania takich torbieli w trzustce u dzieci? - tak jak napisałem wcześniej jest to wrodzony stan o podłożu genetycznym Oraz proszę o wskazanie lektury, lub strony internetowej gdzie podane są przepisy na żywienie takich dzieci jak moje. - dieta podobnie jak u dorosłych w chorobach trzustki (najlepiej w tej sprawie konkretnie skonsultować się z gastroenterologiem dziecięcym) patrz: http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_trzustka.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba jest nieuleczalna, to taki defekt narządowy z reguły nie wywołujący implikacji klinicznych w przypadku niepowiększania się torbieli. Nie ma leku zapobiegającego powstawaniu torbieli. Wystarczy dokładne USG jamy brzusznej lub też TK, aby dokładnie określić liczbę, wielkość i lokalizację torbieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja córka ma też torbiele .Miesiąc temu miała wykonaną operacje laparaskopową resekcja ogona i trzonu trzustki .Mam takie pytanie jak niema leku na tą chorobe co będzie jak te torbiele zajmą resztę trzustki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, Nigdy nie wiesz kiedy i czy wogóle się pojawią. Mój synek ma tylko głowę trzustki, jest 8 miesięcy po operacji, często kontroluję jamę brzuszną i robię badania krwi. Bardzo chętnie bym porozmawiała z Tobą na łączący nas temat Dorota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ćzesc ja też bardzo chętnie na ten temat z tobą porozmawiam .Może coś sobie dopowiedzmy.oja córka leżała w Centrum zdrowia dziecka w Warszawie i podobno był to pierwszy ich przypadek .ćiekawa jestem gdzie był leczony twój synek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×