Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból prawej strony pod żebrem


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mój ból zaczął się nagle, kiedy kichnąłem siedząc, złapał mnie silny skurcz, ból niesamowity pod żebrem z prawej strony ale bardziej z tylu w stronę kręgosłupa. Od tego czasu każde kichnięcie czy nawet kaszel stwarza ogromny ból kłujący do tego stopnia że nie mogę się ruszyć przez chwilę. Teraz odczuwam że ten ból przenosi się w stronę brzucha i obecnie jest z boku pod żebrem. Lekko boli również kiedy wstaję z łóżka lub z pozycji siedzącej. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam również że nie mam żadnych innych niepokojących objawów typu gorączka, wymioty, wydalanie mam w normie. Gdy uciskam to miejsce to również czuję ból jak bym miał siniaka w tym miejscu, objawów na skórze w tym miejscu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co się dzieje bez badania. Ból jaki Pan opisuje może byc związany z patologią w zakresie kręgosłupa. Być może trzeba będzie wykonać RTG kręgołsupa. Radzę w tej sprawie udać się do lekarza rodzinnego, który po badaniu zadecyduje o dalszym, sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem 6 tygodni po operacji L3/L4 z zespołem ogona końskiego, generalnie czuję się świetnie, trochę boli w prawym biodrze, ale to jest pikuś w porównaniu z tym co było, CHODZĘ :), i właśnie wczoraj, kiedy siedziałem przed komputerem kichnąłem i poczułem jak by coś się oderwało z przodu pod prawym żebrem (pionowo w dół pod sutkiem), okropnie boli w tej okolicy i odczucia mam podobne jak Mariusz, normalnie jak by mi ktoś kijem bejsbolowym przyłożył pod żebro, siniaka żadnego nie ma. Rezonans (ten z przed operacji) mówi, że L2/L3 też kwalifikuje się do *remontu*. Teraz pytanie ... czy faktycznie ten ból pod prawym żebrem może mieć związek z kręgosłupem ? Dodam, że odkąd jestem na zwolnieniu (2,5 miesiąca), to przytyło mi się ponad 10 kg i brzuszka dostałem, w tym tygodniu mam zacząć rehabilitacje, ale jak tak dalej to będzie boleć, to nie wiem :( Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 13 lat i Gdy kichnąłem poczułem otarcie żebra (prawego). To było bardzo bolesne i szokujące uczucie, które wraca gdy zakaszle... Mam skoliozę (na lewo) dość dużo , ale plecy nigdy mnie nie bolą... Tylko pod zebrami ,a z każdym dnie ból się nasila... Dodam , że od 3 dni mam dziwne problemy z oddychaniem , a kichać nie mogę w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano obudzil mnie kujacy ból prawej strony brzucha, gdy chcialam sie przekrecic wlasnie na prawa strone. Bol nasila sie rownierz przy glebokim wdechu, dokucza tez przy wstawaniu.kiedys mialam skret jelit, jednak bol byl troche inny, i dokuczaly mi wymioty. Co to moze byc, czy to cos powaznego? Dodam ze bol trwa ok. 3godz, po cyzm przestaje, lecz znow powraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×