Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Głośna praca jelit


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Z góry uprzedzam, że przejrzalam część już napisanych odpowiedzi (niemożliwe jest przeczytac je wszystkie..) Tam są opisane konkretne choroby itd. a ja chciałabym wiedzieć czy coś mi dolega, czy należy odwiedzić specjalistę czy tol zła dieta czy mało ruchu. Mianowicie, od jakiegoś czasu (miesiąc , dwa) mam wrażenie, że jelita pracują za głośno. Jakies burczenie, coś jak wzdęcia ale z okolic podbrzusza, pod żółąkiem, wzdęcia też, nie biegunki ale np. częstsz ewypróżnianie, czy to prawda ze nalezy to robic regularnie, codziennie? Takie odgłosy z brzucha bywają krępujące szczególnie gdy jest się z kimś sam na sam.. Czy uważa Pan że to sprawa nieprawidłowej diety? Jestem wegetarianką, ale jem oczywiście nabiał, czasem ryby, owoce, warzywa, słodycze, napoi gazowanych nie pije, tylko nie gazowane, duże herabty pije, soki. Wydaje mi sie ze jem wszystko co potrzeba zeby bylo ok, więc skąd ten problem *poburkiwania*? Dzieje sie to prawie ciagle, z przerwami, nie że tylko po jedzeniu. Czy da sie to jakos złagodzic..? Czy to moze byc objaw choroby? Stolec ok, nie ma biegunek ani zaparć. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda ze nalezy to robic regularnie, codziennie? - najlepiej regularnie, ale nie musi to być codziennie, może być co 2 dni Prawdopodbnie są to zaburzenia czynnościowe pracy jeli, często występujące na tle nerwowym. Proszę z tym ptroblemem udać się do lekarza rodzinnego. Są leki łagodzące ten stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×