Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mięśniak w pochwie lub guz a może to cewka lub pęcherz?


Gość Iza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 34 lata i rodziłam 11 lat temu. Ostatnio zauważyłam, że otwór wejściowy do pochwy jest mniejszy niż rok temu, tzn. wcześniej po rozluźnieniu mięśni z łatwością można było *zajrzeć* do wnętrza, natomiast teraz po rozluźnieniu otwór jest w 3/4 przysłonięty tak jakby opadniętą lub napuchniętą przednią górną ścianką wewnętrzną pochwy znajdującą się tuż pod cewką moczową/pęcherzem. Badając się dotykowo wyczuwam przy wejściu do pochwy jakby *gurę mięsa*, to nie boli ani nic z tego się nie sączy a kolor jest identyczny jak reszta narządu, tylko podczas stotsunku pierwszy moment penetracji jest trochę bolesny dopóki mięśnie się nie rozciągną. Dodatkowo od niepamiętnych czasów mam problem z oddawaniem moczu - załatwiam się bardzo często i w dużych ilościach już nie mówiąc że w ciąży to był koszmar ale wyniki moczu są bardzo dobre choć przetrzymywanie moczu powoduje pobolewanie pęcherza. Co to może być, czy mam się martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Pani na to pytanie bez badania. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem. Powinna Pani przynajmniej raz w roku pójść na kontrolę do ginekologa. Ginekolog po badaniu wyjaśni pani czy to patologia czy też taka budowa anatomiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Iza, przekopujac internet natknełam sie przypadkiem na twoje pytanie. Od paru dni mam identyczne dolegliwosci jak ty. Napisz proszę, jaka była u Ciebie ich przyczyna. Co to za dolegliwosc. Jak sie masz? Czy jest sie czym niepokoic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! Mam 23 lata i jesem 2 lata po porodzie.Bralam antybiotyk na zapalenie krtani bez żadnych osłonowych tabletek w trakcie miesiaczki potem odparzyłam sobie tyłek i trochę swedziało mnie w pochwie ale juz przeszło bo biorę od 4 dni LaciBios femina,a od paru dni widzę,że wejście do pochwy zasłania coś(wygląda to jak góra mięsa) ale to nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to najprawdopodobniej opadający pęcherz wraz z cewką moczową. Również to mam zdiagnozowane (po pierwszym porodzie przez CC). Nazwa fachowa to CYSTOCELE (czyli przepuklina pęcherza moczowego). W zależności od stopnia zaawansowania najczęściej pęcherz z cewką *reperuje się* u urologa lub ginekologa jako zabieg chirurgiczny podwieszenia tych narządów). Ja nie zdecydowałam się jeszcze na zabieg choć mam refundację. Problem jest bardzo powszechny (szczególnie po porodach, bez względu na wiek !!!) niestety w Polsce lekceważony przez specjalistów ginekologów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×