Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja czy badanie nasienia przy żylakach powrozka nasiennego?


Gość adam24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 24 lata, stweirdzono u mnie zylaki powróczka nasiennego, poprzez badanie usg i zwykle na dotyk, jednak lekaz nie skierowal mnie na badanie nasienia, czy na podstawie tych dwoch badan moze stwierdzic czy jestem bezplodny? czy powinienem sie klasc na stół operacyjny bez wiedzy na temat moich plemników? czy jezeli sie nie poddam operacji to stan zylakow bedzie sie pogarszal? moze to miec jakies przyczyny pozniej? czy chodzi tylko o plodnośc? bo jezeli tak nie wiem dlaczego lekaz mnie nie skierowal na badanie nasienia, bardzo prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na podstawie tych dwoch badan moze stwierdzic czy jestem bezplodny? - tylko badanie nasienia może odpowiedzieć na to pytanie czy powinienem sie klasc na stół operacyjny bez wiedzy na temat moich plemników? - żylaki powróżka nasiennego operuje się nie tylko wtedy, gdy się jest bezpłodnym (mogą one wywołać bezpłodność po pewnym czasie), ale także wtedy, gdy są duże i gdy dają objawy czy jezeli sie nie poddam operacji to stan zylakow bedzie sie pogarszal? - najczęściej powiększają się, nie jest to jednak reguła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy wielkośc jąder ma jakies znaczenie? podobno lewe jadro jest duzo mniejsze od prawego a zylaki sa widoczne gołym okiem, jednak nie bola i nie czuje dyskonfortu, co Pan by radzil?, nie oszukuje ze mam jutro termin ale im wiecej czytam tym bardziej jestem zaklopotany, patrzac na to ze sa dolegliowsci po operacji i moga byc komplikacje z tego co ludzie pisza na forach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wielkośc jąder ma jakies znaczenie? podobno lewe jadro jest duzo mniejsze od prawego - jądra często są asy,etryczne i mają różną wielkość, jeśli nie wzbudziły niepokoju przez urologa to oznacza, że wszystko jest w porządku zylaki sa widoczne gołym okiem, jednak nie bola i nie czuje dyskonfortu, co Pan by radzil? - jest to wskazanie do leczenia operacyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×