Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Grapy w brzuchu po zoperowaniu przepukliny pępkowej


Gość Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkowe zdjecie brzucha wykazalo obecnosc kilkunastu grap,z wygladu identycznych jakimi zszyto mi rane pooperacyjna.Byly metalowe i wyjeto mi je po kilku dniach penseta.Rana zagiola sie bez powiklan.Operowany na przepukline pepkowa bylem kilka lat temu w Hiszpani.Przy wysilku mam pieczenie w okolicach operowanych.Grapy wewnatrz brzucha budza moje obawy,ze cos jest nie tak.Sprawiaja wrazenie przypadkowo rozrzuconych.Bede wdzieczny za opinie w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli zszywacz,cos w rodzaju zszywacza do kartek.Mialem rane pooperacyjna tak wlasnie zszyta.Zamiast szwów tradycionalnych,rane zszywa sie metalowymi zszywaczami.Mialem tak wlasnie zszyta rane i po kilku dniach zszywacze usunieto mi za pomoca pencety.To wiem,bo widzialem na wlasne oczy.Moje obawy jednak budzi to,co przy innej okazji,zauwazylem w moim brzuchu.Zdjecie retgenowskie wykazalo obecnosc podobnych zszywaczy wewnatrz,w okolicach operowanej przepukliny.Na zdjeciu wygladaja dokladnie jak zuzyte zszywacze do kartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to klipsy naczyniowe. W czasie operacji przepukliny czasami uszkadza sie naczynia, te wieksze z penością zostały zaklipsowane przez niewielkie klipsy metalowe. Nie należy się tym przejmować, to tylko klipsy nie wpływające w żaden sposób na Pana organizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×