Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to przez refluks? powiększone węzły chłonne i ból jamy ustnej


Gość buli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru lat mam zdiagnozowany refluks. Raz jest lepiej raz gorzej. Obecnie objawy nasilily sie.(ostatnio duzo przytylem moze to przez to), mam powiekszone wezly chlonne na szyi(dwa male guzki po lewej stronie szyi. i Jeden malutki pod lewa pacha. Bylem na usg szyi i radiolog powiedzial ze sa powiekszone odczynowo te szyjne( na ten pod pacha nie patrzal bo jeszcze o nim nie wiedzialem). Czesto odpluwam gesta sline( bez flegmy, mam delikatnty klaszel chwilami. Dzis strasznie bola mnie dziasla i podniebienie i sa mocno zaczeriwenione, w buzi czuje smak krwi. i pluje nia( nie jest to krew odchrakiwana tylko bezposrednio z jamy ustnej. Czy to zapalenie jamy ustnej? spowodowane refluksem? dodam ze dzis zakonczylem branie antybiotyku( bralem p[rzez 7 dni w dosyc duzych dawkach), moze to przez niego? wraz z antybiotykiem bralem naproxen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania. Takie objawy rzeczywiście mogą być związane z nasilonym refluksem żołądkowo-przełykowym jak też i długotrwałym zażywaniem antybiotyku (zapalenie grzybicze jamy ustnej). Radzę w tej sprawie skonsultować się w poniedziałek z lekarzem rodzinnym. Zapewne będzie konieczne włączenie odpowiedniej farmakoterapii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buli mam to samo lekarz jakieś 5 lat temu stwierdził u mnie REFLUX ale nie leczyłem bo musiałem wyjechać do pracy zagranice. Moje objawy to,biały język dziwne krosty w tylnej części języka, i nie przyjemny zapach z ust...ale mnie nie boli, czasem pluję krwią tzn,ślina ma zmieniony lekko kolor o zabarwieniu czerwonym. Buli czy brałeś jakiś antybiotyk przeciwgrzybiczny??? odpisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlasnie w trakcie leczenia refluksu i helicbactera, dzis zauwazylam powiekszony wezelpod pacha, tez mam zagadke, bo mam nadzieje ze to moze byc od infekcji i leczenia. Moze wlasnie w ten sposob organizm sie broni, i juz na serio widze ze u was to powazny stan. Moze powinniscie isc do gastologa i onkologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×