Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie stawu rzekomego obojczyka


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Około miesiąc temu mój chłopak miał wypadek, wydawało się, że konsekwencje nie są poważne (stłuczenia, złamany obojczyk, rozbita głowa - a bywa gorzej). Po 3 tygodniach zdjęto gips, zrobiono RTG. Okazało się, że powstał staw rzekomy obojczyka i konieczna była operacja (pojawił się stan zapalny, ucisk na tętnicę pod obojczykiem, zwapnienie). Zoperowano go na drugi dzień po zdiagnozowaniu, wstawiono implanty. Od operacji mija trzeci dzień, ale chciałabym wiedzieć, ile czasu potrzeba, by po takim urazie móc wykonywać proste czynności (nie licząc czasu rehabilitacji)? Lekarze wypowiadają się skrajnie różnie (od trzech tygodni do dwóch miesięcy po operacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo niestety trudno taki okres przedstawić w szczegółach. Podręczniki też podają różne zbieżne w tym względzie informacje. O tym decyduje się na bieżąco w zależności od procesu gojenia się po operacji. Okres ten to właśnie około 1-2 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc sam jestem po wczorajszej operacji ktora odbyla sie w dani mam wstawionych 6 śrub dunscy lekarze mowili mi ze po 2 miesiacach moge dopiero zaczynac cokolwiek podnosic oczywiscie musi/sz cwiczyc przed reke mam tylko opatrunek i reke na opasce zadnego gipsu za 4 tygodnie jade na sciagniecie szwow a szyne mi sciagna w njlebszym wypadku za 6 miesiecy lub tez moze tak byc ze po paru latach tak mi powiedzieli sam juz niewiem wszedzie innaczej przepraszam za pismo pisze tylko lewa reka bo prawa jednak mocno boli zdrowia zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złamałem sobie oboojczyk prawy z przesunięciem kości o 3cm. maiłem niedawno operacje i mam drut w kości czy wokół kości nie wiem. Lekarz powiedział mi, że po 8 tygodniach( 2 miesiące ) wyjmą mi druty i za rok będę dopiero jeździł na rowerze i dalej uprawiał sport. Niestety złamanie nawet takiej małej kości jak obojczyk niesie z sobą ogromne konsekwencje. oczywiście przez cały czas chodze w stabilizatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konradsss

Obojczyk to wcale nie taka mała kość. Dzisiaj odebrałem swoje zdjęcia RTG lewego barku i nie wiem czy mam coś złamane, lekarz w opisie napisał że nie a ja patrzę na swoje barki i widzę że jest coś nie tak. Prawy bark schodzi gładko w dół a lewy (po kontuzji) schodzi gładko, aż jest jakaś (gula) a po niej skok na moją rękę, która wydaje się opuszczona o (ileś). Z jednej strony prosto i gładko, zaś z drugiej jakiś skok i ręka niżej, o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×