Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czym są spowodowane owsiki?


Gość marian

Rekomendowane odpowiedzi

Martyna Po więciu lekarstwa np Pyrantellum trzeba wrzucić całą bieliznę , ręczniki , pościel do prania. Po wyschcięciu przeprasować. Trzeba wydezynfekować toaletę. Po 14 dniach znowu musisz wziąść lekarstwo - reszta domowników tak samo. Najlepiej zadzwoń do laboratorium np. sanepidu .Oni wszystko Ci wytłumaczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko też ma z tym problem. Czytałam o objawach i leczeniu, wszystko to co napisali tutaj http://zwalcz-pasozyty.pl/pasozyty/owsiki/ i tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Owsik_ludzki zgadza się, objawy identyczne. W naszym domu panuje duża higiena, nasza gosposia ciągle dba o czystość wszystkiego. Razem z córką też dbamy o to by myć ręce zawsze przed jedzeniem ale to nic nie daje, bo Ania znowu zaraziła się tym świństwem, nie wiem gdzie z pewnością nie w naszym domu może w szkole?? Byłam z nią u lekarza przepisała jakieś tabletki i powiedziała że po 2 tygodniach powinno przejść, mija już 3 tydzień i nic. Zwróciłam się o pomoc do innego lekarza, przepisał tabletki z wyciągiem z jakichś roślin ale też nie widać efektów. Nie wiem już co robić. Pomocy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam te g**no jady już kilka lat, raz ich nie ma a raz są. Czuje je raz na jakiś czas wiercą się w odbycie, to cholerstwo przyprawia o mdłości, co za świństwo!!!!!! Domowe sposoby nie pomagają, robię lewatywę z soku z czosnku i cytryny - wstrzykuję do tyłka, zrobię kupkę 5 minut spokoju i znowu sie wiercą!!!!!!!!!!!! Tak się składa że jestem w ciąży i żaden lekarz nie da mi leku nic, żadnych lekarstw nie można, ostatnio - 4tygodnie temu miałam zapalenie oskrzeli, wyleczyłam je domowymi sposobami, lekarze boją się przepisywać kobietą w ciąży jakiekolwiek leki. Próbowałam pić rano na czczo sok z kiszonej kapusty 3 dni już i nie pomaga nadal je czuje w tyłku, po prostu totalna załamka!! :-( :-( :-( :-( Będę próbować pić rano sok z marchewki może pomoże :-( :-( PS. Jak czuje ze te pasożyty wiercą mi w tyłku nacieram odbyt skórką I sokiem z cytryny - pomaga na dłuższą chwile..... prze***ne robale!!!!!!!!!! Nie życzę ich najgorszemu wrogowi. GIŃCIE PASKUDY WSTRĘTNE@@@!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLACZEGO TAKIE WSTRĘCIUCHY, PASKUDY ŻYJĄ TAK DŁUGO NO DLACZEGOOOOO?????????????? 2 miesiące ! Jedna samica owsika składa do 12TYSIĘCY jaj no po prostu idę zwymiotować!!!!!!!!!!!!!! Powiedzmy że na te 12 tysięcy jajek tylko 1 tysiąc to samice, jak dorosną złożą 120 tysięcy robali w moim ciele ???????!!! a jak z tych 12 tys jajek jednej samiczki połowa to one... to równa się 72 tysiące GADÓW???????? Zoo w moim ciele !! Może je zacznę wyłapywać i sprzedawać z zyskiem ??? Hahahahaha po prostu idę wymiotować, srać, rzygać i pierdzieć i k***a nie wiem co jeszcze. Jak to możliwe że jaja tych świństw mogą przeżyć do 4 tygodniiiii???????? Sprzyjające warunki bla bla bla, dlaczego ludzki plemnik żyje tylko 5 dni?? a większe stworzenia słoń czy w ogóle inne duże zwierzęta prawdopodobnie podobnie do człowieka. Przepraszam że coś takiego porównuje ale nie rozumiem jak takie świństwo może tak długo przeżyć ??? Czy może mnie ktoś pocieszyć? Błagam do chloery zaraz zwariuję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jest w szkole. Wystarczy dotknąć klamki w toalecie i już trzeba lecieć do lekarze po leki!!! W otoczenii chodzą choore osoby, które nawet o tym nie wiedzą i zarażają wszystkich wokół. Nie wiem jak można cieszyć się życiem kiedy wszędzie latają pasożyty, a w toaletach nawet nie ma mydła!!! :*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogl czosnek rano na czczo z mlekiem i wieczorem przed snem, i miedzy posilkami jadlam same zabki, duzo cebuli , żadnych słodyczy, cukru, owoców. Posciel prana jak najczesciej, prasowana codziennie po spaniu, ubrania i pizama po jednym razie pranie i prasowanie. Wyleczylam sie bez zadnych lekow bo jestem za granica i bez ubepieczenia, na poczatku bylam zalamana ale pozbylam sie tego w tydzien teraz tylko dbanie o higiene, rzeczy nadal do prania po jednym razie, generalne porzadki, scierki gabki parzone wrzatkiem!! sztucce do parzenia! Zadnego obgryzania paznokci i wogfole brania rak do buzi, mycie rak jak najczesciej!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tajemnicza

Co mam zrobić dziś zauważyłam owsiki :((( Jak mam te cholerstwo wyleczyć bez chodzenia do lekarza,takim domowym sposobem??!? Fuuj jak o tym myśle to aż mi niedobrze proszę pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazykwantel sprzedam

Oferuję leki przeciwpasożytnicze na tasiemce, przywry, motylice, glisty. - Prazykwantel Praziquantel Zentozide Opticide Distoside Cesol Wormicide 600mg od 2.5 zł/tabletka, 04.2020 - Yomesan Niklozamid Niclosamide Devermin Radeverm Teniarene Trédémine 500mg od 2 zł/tabletka, 4 tabletki w blistrze, 01.2022 - Meben (zamiennik Zentel Albendazole) Mebendazole 100mg od 2zl/tabletka, 03.2020 - Zentel Albendazole Zenzera 200mg od 10zl/tabletka, 2 tabletki w opakowaniu, 12.2020 Leki są kupione w oryginalnym zapieczętowanym opakowaniu, w miarę możliwości bezpośrednio od producenta w ilościach i cenach hurtowych - co przekłada się na niską cenę moich leków. Przy mniejszej ilości odliczam do torebek strunowych. Przy zakupie połowy opakowania wysyłam w oryginalnym pudełku i dołączam naklejkę. Doliczam 20 zł za lotniczą wysyłkę rejestrowaną z Tajlandii lub w przypadku wysyłki z Polski 20 zł za pobraniową. Powyżej zamówienia 200zł wysyłka bezpłatna. Jestem w stanie pobić każdą opublikowaną cenę, do tego gwarantuję pewność dotarcia leku z Tajlandii - jeśli opóźnia się przesyłka, to wysyłam zastępczą z Polski. Mogę szukać dowolnych innych leków, mniej popularnych - jakkolwiek, będą one droższe, ze względu na trudniejszy dostęp i cena detaliczna, a nie hurtowa. Jan Krongboon massagewarsaw@gmail.com www.facebook.com/kurs.tajski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2013 o 04:34, Gość Martyna napisał:

Mam 12 lat i też mam owsiki i niewiem co mam zrobic!!!!Ja mam psa i to napewno nie od psa bo owsiki są ludzkimi pasożtami,a 3-4miesiące temu miałam owsiki i znowu powróciły brałam takie tabletki i w opakowaniu były 3 tabletki pomogły mi,ale powróciły!!!!!!!!!!POMUŚCIE!!!!!!!!!!

Też je miałam 1 raz wziełam taki jakby antybiotyk od lekarza i był spokój na jakieś tam miesiące a dziś!? Swedzialo mnie dzisiaj odbyt i co widze? Jednego robaczka w nocy myślalam że padne z p

 

W dniu 6.07.2013 o 04:34, Gość Martyna napisał:

Mam 12 lat i też mam owsiki i niewiem co mam zrobic!!!!Ja mam psa i to napewno nie od psa bo owsiki są ludzkimi pasożtami,a 3-4miesiące temu miałam owsiki i znowu powróciły brałam takie tabletki i w opakowaniu były 3 tabletki pomogły mi,ale powróciły!!!!!!!!!!POMUŚCIE!!!!!!!!!!

Też miałam i wziełam antybiotyk itp ale po iluś miesiącach czyli dziś zobaczyłam robaczka w nocy strasznie sie popłakalam poszłam porządnie sie obmyć i zatkalam odbyt papierem niewiem czym to poskutkuje ale jutro powiem otym mamie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×