Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czym są spowodowane owsiki?


Gość marian

Rekomendowane odpowiedzi

Zarażenie owsikiem następuje dwiema drogami:1.najczesciej przez połknięcie inwazyjne jaj,lub2./rzadziej/przez retroinwazje tj.przez skórę wokół odbytu.Stosuje się leczenie famakologiczne.Powinna przebadać się cała rodzina,nawet jeśli nie ma objawów.Skutki nie leczenia:pobudliwość nerwowa,bezsenność,bladość powłok,zapalenia wyrostka robaczkowego,u dziewczynek zapalenia pochwy,niechęć fizyczna i umysłowa.U starszych może przebiegać bezobjawowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 lat i od dawna mam owsiki... mama na poczatku o tym wiedziała i kupila mi lekarstwo.. ale ono nic nie pomogło... Rodzice nie wiedzą ze nadal je mam a ich jest oraz wiecej ,,cala kolonia** POMÓŻCIE!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiem co to owsiki bo sama na nie cierpiałam przez ja wiem - 7lat, może nawet więcej. Nie powiedziałam o tym nigdy nikomu - wiem że tak nie powinnam ale wstyd był silniejszy. Sama tez byłam przekonana, że to nigdy samo nie przejdzie. Ku mojemu zaskoczeniu - owsiki wyginęły zupelnie samoistnie po kilku miesiącach od mojego wyjazdy do anglii w celach zarobkowych. Minęły 3 lata, a ja tego nie mam:) Nie wiem jakim cudem. Być może jednak zmiana klimatu ma tez na to wpływ, albo po protstu prawie sterylna higiena osobista oraz zapanowanie nad chęcią zadrapania się:) Piszę to natomiast, aby obalić tezę staplera, który napisal że samo nie przejdzie. Jestem żywym przykładem na to że mi przeszlo. I mam nadzieję, że jeszcze komus też to przejdzie bo wiem jak to rujnuje życie ( zwłaszcza osobist) Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie powinno się wstydzić powiedzieć o tym rodzicom jeżeli ktoś się już zaraził owsikami, ponieważ to nie wynika tylko z braku higieny osobistej... najczęściej można zarazić się korzystając z toalety publicznej czy w szkole lub też u znajomych więc nie rozumiem czego tu się wstydzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Izabella

Dzieci najczesciej zarazaja sie owsikami od psow.Prawie kazdy pies ma robaki.Trzeba b.czesto badac kal i to po pare razy,bo ciezko wykryc-czasami.Dzieci i mlodzi a nawet dorosli maja takze glisdy.Najlepiej pic sok z kiszonek papusty i popijac woda,to przeczysci kiszki,ale napewno pomoc lekarska i nie mozna sie wstydzic bo przeciez zrzeraja cie robale zywcem od wewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka - jeśli wstydzicie się powiedzieć lekarzowi że macie owsiki to po prostu powiedzcie, że chcielibyście lek zażyć profilaktycznie- w razie czego. Nie powinien robić żadnych problemów aby taki lek wypisać. Sama ostatnio rozmawiałam z koleżanką z pracy na temat toalet w zakładzie pracy, w centrach handlowych - zarazki są wszędzie i tak łatwo zarazić się jakimś paskudztwem a przeciez nie trzeba byc brudasem aby się zarazic owsikami. No i tak właśnie pomyślałam aby wybrac się do lekarza po leki na owsiki - w razie *w* . Nie wiem czy te leki są szkodliwe ale raz na rok można by było to profilaktycznie zażyć dla świętego spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andzeika ulga

też mam ale mam proszki i mi to przechodzi na początku po proszkach boli mnie brzuch ale pużniej jest ok !!! weżcie te proszki lepjej ja sama do lekarza zawendrowałam i dostałam a rodzice musza o tym wiedzieć przecierz ini się mogą zarazić tym !!!!! tych owsków jaj jest pełno !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalna rzecz, która dopada większość ludzi. Mnie dopadło i to całkiem niedawno.. Powiedziałam mamie i mama sama w to nie wierzyła, ale nie śmiała się ze mnie jak niektórzy piszecie, że bliskie osoby się smieją z tego i wstydzicie powiedzieć o tym. Domowe sposoby nie pomagają za dobrze !! Nie poszłam do lekarza. Poszłam po prostu do apteki i powiedziałam, że chce lek na owsiki. Farmaceutka NIE robiła dziwnych min, bo to jest NORMALNA SPRAWA. Dostałam lek PYRANTELUM ( akurat bez recepty). Są to 3 tabl., które brałam w ciągu 3 posiłków i przeszło. Przebrałam pościel, wcześniej ją wyprasowałam. I po 10 dniach znowu powtórzyłam kurację. Teraz mam spokój :) PYRANTELUM w niektórych aptekach jest bez recepty. Nie męczcie się z tym. Pójdzcie do apteki i poproście o lek na owsiki. Na pewno coś jest bez recepty :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tajemnicza

Ja mam 13 lat i też mam problem z owsikami. Miałam już je dwa razy i teraz po kilku miesiącach znowu je mam! Dbam o higienę nawet bardzo, teraz jeszcze bardziej ale to nic nie pomagało. Nie wiedziałam co zrobić a wczoraj wieczorem dziwnie zniknęły. Powiedziałam o tym mamie, ona poszła do apteki ale niestety nic skutecznego bez recepty nie było. Zauważyłam też, że budzą się wieczorem około godziny 20:00. Nie wiem co się stało, że zniknęły. Miałam iść do lekarza aby mi przepisał receptę ale zniknęły, więc jak na razie nic nie będę robiła chociaż boję się, że one tam ciągle są ale ich nie czuję. Co było przyczyną tego, że zniknęły? Pomożecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze lek Vermox, na receptę, po drugie zachowujecie się jak...no właśnie ciężko powiedzieć. Są leki prawie na wszystko,więc chowanie się z owsikami nie ma najmniejszego sensu. A ktoś inteligentny napisał że dzieci się zarażają od psów_ gratuluję pomysłu, owsiki są ludzkim pasożytem_ pies nie może być nosicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martyna

Mam 12 lat i też mam owsiki i niewiem co mam zrobic!!!!Ja mam psa i to napewno nie od psa bo owsiki są ludzkimi pasożtami,a 3-4miesiące temu miałam owsiki i znowu powróciły brałam takie tabletki i w opakowaniu były 3 tabletki pomogły mi,ale powróciły!!!!!!!!!!POMUŚCIE!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×