Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespół Gilberta a ćwiczenia na siłowni


Gość Noname

Rekomendowane odpowiedzi

Mam potwierdzoną tę przypadłość już od paru lat. Mam 20 lat. Cały ten czas ćwiczę na siłowni bo to kocham i nie mam zamiaru przerywać ale ze względu na moją przypadłość muszę ograniczać treningi na różne sposoby bo łatwo wpadam w stan kiedy staję się mocno żółty i mam problemy z jedzeniem a także jestem zmęczony. I tutaj mam pytanie, czy środki ogólnodostępne w aptece np essentiale forte może chociaż trochę mi obniżać bilirubinę? Zdaję sobie sprawę że najlepszym sposobem na pozbycie się dolegliwości jest wyeliminowanie przyczyny, ale to odpada. Czy taki ciągły stan podwyższonej bilirubiny może wpłynąć jakoś na moje zdrowie bezpośrednio np uszkodzenie wątroby czy innych narządów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj mam pytanie, czy środki ogólnodostępne w aptece np essentiale forte może chociaż trochę mi obniżać bilirubinę? - może wspomóc pracę wątroby na pewno, ale musi Pan zdawać sobie sprawę z tego, że jest to defekt enzymatyczny (a nie niewydolność z powodu niedoborów) komórek wątrobowych, a na to niestety praktycznie nie ma bezpośrednio dziłającego leku Czy taki ciągły stan podwyższonej bilirubiny może wpłynąć jakoś na moje zdrowie bezpośrednio np uszkodzenie wątroby czy innych narządów? - w przyapdku tej choroby raczej nie, ale trzeba uważąć, aby żółtaczka nie zdarzała się zbyt często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berecz@wp.pl

Witam mi zaszkodziło hepatil miesiąc, a esentiale forte może za długo bo aż 10 miesięcy 2 kapsułki dziennie i delikatna hiperbilirubinemia przeszła w mocniejszą z zazółceniem oczu i skóry. Zrobiłem badania DNA i wyszło że mam teraz Gilberta a 15 lat temu leżąc w szpitalu stwierdzono hiperbilirubinemie. Po siłowni mi się wogle pogorszyło. Najlepiej pomaga mi łyżka stołowa pokrzywy rano i wieczór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×