Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to zapalenie żył? po pobieraniu krwi


Gość ola,22l.

Rekomendowane odpowiedzi

Ok 3-4tyg temu mialam pobierana krew. po tym zabiegu pojawil sie ogromny siniak i bol w oklolicy pobrania utrzymujacy sie przez ok 1.5tyg wiec udalam sie do lekarza, kotry przepisal mi acard, helason i aulin. taka terapie kontynuowalam przez ok 4 dni, po czym bol i klucia utrzymywaly sie nadal, wiec znow zglosilam sie do lekarza- dostalam clexane 60 2xdz +acard raz dziennie, ale zaczelam zle sie czuc(jakas iinfekcja gornych drog odd) i krwawic z nosa przy wysiakiwaniu, wiec zalecono mi zmniejszenie dawki do clexane 60 1xdz. ale infekcja rozhulala sie na dobre dostalam ropne zap zatok, przepisano mi dalacin i pani laryngolog powiedziala, ze z racji, ze reka wygl dobrze nie musze jjuz brac przy tym heparyny. wiec przestalam. ale reka znow zaczyna mnie coraz bardziej bolec(smaruje helasonem)- czy moge znow po 2 dniowej przerwie wziac zastrzyki celxane 1xdz? dodqm, ze wydaje mi sie,ze mniej mnie bolala, gdy je bralam. aha-zostaly mi tylko 2 zastrzyki, ale w poniedzialek zamierzam pojsc do lekarza (mam skier do chirurga naczyn obwodowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w chwili obecnej nie ma przeciwwskazań do powrotu do stosowania dawki Clexane jak przed chorobą zapalną zatok. Nie znam jednak całej Pani kliniki, aby wyrażać zgodę na branie tych zastrzyków (są one dostępne na receptę). Dlatego radziłbym najpierw w tej sprawie skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×