Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak jelita a wstrzymywanie kału


Gość Majkel

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami gdzies tak od roku gdy gram na komputerze lub jestem na dworze itp. mam ochote oddac kal wstrzymuje go (oczywiscie nie codziennie ,czasami ) .Czy moze od tego byc rak jelita ? Musze zakazdym razem gdy mi sie zachce oddac kał ? Mam 15 jbc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, takie zachowania nie mają wpływu na powstanie raka jelita grubego. Trzeba sobie uświadomić, że odruch defekacyjny występuje w sposób naturalny co 4-6 godzin. W sposób automatyczny go powstrzymujemy. W odpowiednim momencie dopiero oddajemy stolec, najlepiej raz dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż , raz dziennie, ja załatwiam tę potrzebę raz na tydzień.. ponieważ tak już funkcjonuje moj organizm, po prostu częściej nie mam potrzeby..zadne tabletki,herbatki i diety nie pomagaja. tak jest i już. Mam pytanie ...jezeli ktoś specjalnie wstrzymuje stolec..przypuśćmy dochodzi do 2-3 tygodni.. nie może przez to wychodzić z domu ponieważ ciagle mu się chce ale ten ktoś boi się oddac kał.To czego to moze prowadzic.(taki problem ma moja 17 letnia siostrzenica. uważam ze to też duzy problem psychiczny)Proszę o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem z synem który powstrzymuje stolec zdarza się że nawet 3 tygodnie powstrzymuje najpierw było powstrzymywanie sikania a teraz powstrzymywanie stolca teraz dołączyły się lekkie zanieczyszczenia majtek.Wcześniej było leczone z powodu zaburzeń zachowania i emocji myślałam że to problem psychiczny.Psychiatra powiedział najpierw musi być diagnostyka chirurgiczna w kierunku zaparć jeżeli wyniki będą prawidłowe to dopiero można mówić o problemie psychicznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ganczia

no nic z tym się nie da zrobić bez rady kogoś życzliwego, niekoniecznie psychiatry czy psychologa. należy podawać tabletki z probiotykami. zrobić serie lewatyw domowych = 2 litry wody z wywarem z 8 torebek rumianku albo 4 łyżeczek kawy parzonej (oczywiście przecedzone!!!) w temperaturze 40 topnni C. przez dwa tygodnie żeby z powrotem przywrócić ruchy robaczkowe jelita, no i więcej ruchu i ćwiczeń!!!! oraz masować brzuch. nie można też zapominać o piciu 2 szklanek wody mineralnej rano 15 minut przez jedzeniem! - najlepiej od razu po wstaniu z łóżka wtedy będą regularne wypróżnienia 1-2 za to całkiem bezbolesne powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×