Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągłe bóle po usuniecie pęcherzyka żółciowego


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Miesiac temu mialam usuniety pecherzyk zolciowy laparaskopowo. Przez ten caly czas mam problem z wyproznianiem sie. Wogole mi sie nie chce wykonywac tej czynnosci...kupilam specjalne czopki.. ktore mi pomogly ale i tak wyproznianie sie sprawia mi ogromne meki... po zabiegu mialam ciagle bole brzucha. Ale ostatnio z dnia na dzien sie nasilaja.... mam uczucie jakby zebra wbijaly mi sie we wnetrznosci. oczywiscie boli mnie czasem szczypie w miejscach gdzie mialam dziurki i w ich okolicach. W okolicach pepka kluje mnie co jakis czas. Rowniez mam bole w podbrzuszu. Wspomne jeszczeo bulgotaniu w brzuchu ktore bywa bolesne i ciagle najczesciej wieczorami i w nocy pusczanie gazow...Czy tojest normalne po laparoskopii? czy cos sie niedobrego dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dolegliwości rzeczywiście mogą występować po cholecystektomii, nazywa się to zespołem po cholecystektomii patrz: http://pml.strefa.pl/ePUBLI/147/04.pdf Takie objawy są uciążliwe i niestety trudne do leczenia. Najlepiej, żeby tym problemem zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytuje: Zespół po cholecystektomii Terminem tym określamy stan, w którym chory po zabiegu operacyjnym nadal skarży się na występowanie dolegliwości. Można wyróżnić różne przyczyny zespołu. Najczęstszą jest zbyt pochopnie powzięta decyzja o operacji bez potwierdzenia rozpoznania kamicy, co powoduje, że operowane są np. przypadki dyskinezy dróg żółciowych lub zespołu jelita nadwrażliwego. Do innych przyczyn należy pozostawienie złogów w drogach żółciowych, co może być wynikiem zarówno niedoświadczenia chirurga, jak i niedostatecznego wyposażenia technicznego, nie pozwalającego na wykonanie cholangiografii śródoperacyjnej, zwłaszcza w czasie zabiegu wykonywanego metodą laparoskopową. Warto tutaj wymienić też zespół długiego kikuta przewodu pęcherzykowego. Sytuacja taka zachodzi wtedy, gdy chirurg operujący w zapalnie zmienionym obszarze amputuje przewód w granicach, które uznaje za wystarczające i zarazem bezpieczne. Okazuje się, że czasami pozostawiony zostaje nie tylko cały przewód pęcherzykowy, ale nawet część pęcherzyka. Usunięcie długiego kikuta w czasie następnej operacji nie zawsze jednak uwalnia chorego od dolegliwości. Przyczyną dolegliwości niezależną od lekarza jest nawrót kamicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość julia  02.01.2010

czesc mam takie same dolegliwosci a jestem juz 3 miesiace po operacjii.ale mialam miec robione laparaskowo i miam ale nastapily kaplikacje i i musieli mnie ciac poniewaz mialam 2litry krwi w brzuchu i do tej pory mnie boli brzuch i szrama na brzuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×