Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz (zbite miejsce) na łydce


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sytuacja wygląda tak: około miesiąca temu wraz z kolegą przenosiliśmy duży kawał drzewa, który niechcący wypadł nam z rąk i wystający kawałek, kikut gałęzi, trafił mnie prostopadle w łydkę. Miejsce było obolałe, czerwone, ale nie było dużej, krwawiącej rany, raczej było to mocno zbite. Teraz po miesiącu na skórze nie ma już śladu, ale w miejscu zbicia (wzdłuż piszczeli, nieco po prawej stronie) pod skórą jest zgrubienie, ma wyraźne granice, ok. 6 na 2 cm, twarde, nieruchome. Co to Pana zdaniem może być i czy może być to groźne? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobny problem, tylko że ja uderzyłem się dosyć mocno nartą podczas jazdy w górną część łydki. Po 3 tygodniach siniak znikł ale guz został 5x2cm pod skórą. Jutro idę po skierowanie do chirurga i napiszę potem co zdiagnozował. Wstępnie po przeszukaniu internetu stawiam na nerwiakowłókniaka. Czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODP: Witam, chirurg stwierdził krwiaka śródmięśniowego, dokładnie krwiaka ścięgien. Leczenie jest konieczne, w moim przypadku Aescin + Lipohep (dostępne bez recepty), po 3 dniach praktycznie krwiak się rozpuścił i znikł :) Nie leczony może zamienić się we włókniaka albo skostnienie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość afrodyta

Witam, mam dokładnie to samo, ale na dwoch nogach - spadlam ze schodow i bardzo mocno sie uderzylam (nie ma to jak drewaniane schcody i baba na obcasach!), miesiac mialam siniaki wielkosci prawie calej lydki, cos koszmarnego i teraz siniakow nie ma, ale w obu miejscach, gdzie uderzenie bylo najmocniejsze mam pod skora guzy, zgrubienia, nie wiem nawet, jak to nazwac. Do lekarza nie poszlam, bo pomyslalm, ze samo sie zagoi, ale trwa to tak dlugo i nic.... aescin tez stosowalam od samego poczatku, ale chyba na to akurat nie pomogl. w kazdym razie pozdrawiam i zycze zdrowia i mam nadzieje, ze guzy same zejda jednak kiedys!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem w 5 msc ciązy takze sie uderzylam czuje w jednym miejscu na lydce jakiegoś guza ale dookola zrobil mi sie jakis obrzek spuchniete miejsce jest różowe i bardzo boli czy to coś groznego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×