Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sztywnienie palców i bóle mięśniowe


Gość Robert z Krakowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Robert z Krakowa

Witam. Od pewnego czasu bolą mnie przewlekle mięśnie. Trochę się poruszam/poćwiczę i odczuwam ból przez dłuższy czas. Od czasu do czasu pobolewa mnie kark. Czasem w nocy zdarzy mi się że stracę czucie w ręce. To jest dziwne uczucie, budzę się w nocy i nie czuję ręki, Po 3 sekundach wraca mi czucie i jest ok. Zdarza się to bardzo żadko, ale jednak. Wyniki wszystkie mam w normie (morfologia, wątroba, nerki, ekg). Czym może być to spowodowane ? Takie sztywnienie nocne palców to chyba poważny objaw? Zarejestrowałem się już do neurologa, ale chciałbym mniej więcej dowiedzieć się czegoś wcześniej ( bo ja wiadomo na wizytę czeka się długo). Mam 20 lat, a te objawy ze zmęczeniem trwają już około 2 miesięcy, a to *sztywnienie* około paru dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z chorobami układu nerwowego ? Jakieś stwardnienie, guzy mózgu itd. ? Faktycznie zawsze się trochę garbiłem, ale czy możliwe jest żeby od kręgosłupa odczuwać takie objawy jak sztywnienie palców/ręki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka

Ja miałam podobny problem, nie mogłam ręką pisać i podnieść jej do góry. Zrobiłam zdjęcie RTG kręgosłupa i okazało się lardoza wzniesiona górnego odcinka kręgosłupa. w dodatku miałam też bóle tak jakby ni to pleców, ni to płuc taki dziwny nie do opisania. Teraz jestem pod opieką rehabilitanta i zabiegi pomagają, mam spokój nawet pół roku. pozdrawiam i życzę zdrowia :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc właśnie szukałam odpowiedzi na moją dolegliwość od pewnego czasu. Boli mnie prawa dloń cierpnie mi prawa dłoń i czuje sie tak jakby mi mrówki chodziły ciężko pracuje w minusowej temp. Wydaje mi sie ze takie bóle mogą wystepować przez pracę ,duze przeciążenie dłoni itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Ja od dłuższego czasu mam dziwne mrowienia w palcach prawej dłoni.W nocy drętwieje mi całe ramię,a w dzień w trakcie wykonywania różnych czynności (pisanie,odkurzanie,zmywanie) sztywnieją mi palce.Czasem wystarczy,że puszczę swobodnie rękę wzdłuż ciała i wszystko wraca do normy,a czasem muszę długo rozcierać by to ustąpiło.Ostatnio boli mnie też nadgarstek,a dzisiaj wymacałam dziwny guzek na karku. Znajoma sugerowała mi zespół cieśni nadgarstkowej ale teraz to już nie wiem,może jakiś ucisk na nerwy w odcinku szyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×