Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Częste wywracanie się dziecka i urazy głowy


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moja córka ma skończone 3 lata i zaniepokoiło mnie że ciągle od kąt pamiętam często się wywracała i wywraca oraz że przez ostatnie 1.5roku miała bardzo dużo urazów głowy i zauważyłam że mała prawie w ogóle nie wyciąga rączek do przodu pod czas upadku dlatego jej główka i twarz jest bardzo poobijana. Mała miała kilka poważnych upadków przy których traciła przytomność i przestawała oddychać,była w szpitalu na obserwacji ale że nic dalej się nie działo nie robiono jej żadnych konkretnych badań. Po ostatnich upadkach dość poważnych bo prawie złamała nos i miała ogromnego guza na czole a po 2 dniach kolejny upadek z uderzeniem w skroń po czym powstał ogromny siniak i opuchlizna stwierdziłam że trzeba to sprawdzić co i jak się dzieje. Byłyśmy u lekarza rodzinnego który sprawdził jak mała mówi,chodzi itd. i tu jest wszystko w porządku ale widoczne jeszcze ślady po urazach i wywiadzie ogólnym wyraźnie był zaniepokojony więc dostałyśmy skierowanie do kliniki neurologicznej na 27 styczeń. Podejrzenie padło na problemy z błędnikiem i na padaczkę bez drgawkową jakie badania robi się w tych dwóch kierunkach? Jak samemu obserwować dziecko aby stwierdzić że może to być padaczka bez drgawkowa? Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzenie padło na problemy z błędnikiem i na padaczkę bez drgawkową jakie badania robi się w tych dwóch kierunkach? - najlepiej byłoby, aby potwierdzić te rozpoznania wykonać konsultację laryngologiczną, może TK mózgu i zapewne EEG Jak samemu obserwować dziecko aby stwierdzić że może to być padaczka bez drgawkowa? - to może objawiać się krótkimi utratami przytomności, zaburzeniami tupu -braku obecności- dziecka, zapominaniem, trudnościami w koncentracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to zaburzenia integracji sensorycznej. Mój syn ma 11 lat. SI ma zdiagnozowane od 6 i częste upadki czy urazy to norma...niestety. Poczytaj o tym bo objawy zaburzenia SI są bardzo liczne. Im wcześniej wykryte tym większa szansa na poprawę i wyniki rehabilitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×