Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jakie leki stosować na bóle po usunięciu pęcherzyka?


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam już wycięty woreczek żółciowy jakies pół roku temu, ostatnimi czasy zaczyna mnie boleć w tym samym miejscu co przed operacją czyli na zakończeniu klatki piersiowej ( bóle zaczynają przypominac tamte z przed wycięcia ) Czy mozliwe ze przsadziłem z tłustym jedzeniem ?? Jakie leki można stosować w trakcie takiego bólu bo lekarz kiedyś powiedził ze no-spa juz nie ma czego rozkurczać bo woreczek jest wyciety, co mam brać moze cos na trawienie ranigast ?? lub może jakis lepszy środek? Dziekuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić bez badania co się może dziać. Przyczyn bólów może być wiele. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Być może będzie konieczne wykonanie badań dodatkowych (np. USG jamy brzusznej czy też gastroskopia). O wszystkim musi zadecydować lekarz po badaniu. On też musi zadecydować o stosowaniu odpowiednich leków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wykonywane po operacji 2miesiace poźniej usg i było ok takze gastroskopia nie wykazała niczego, czy mogło by sie od czerwca cos zmienic ? A jakie Pan mysli dorazne srodki zastosować Ranigast ? Verdin ? czy to wogole daje efekty szybszego trawienia i ulgi dla watroby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogło by sie od czerwca cos zmienic? - tak od tamtej pory stan narządów w jamie brzusznej mógł ulec zmianie A jakie Pan mysli dorazne srodki zastosować Ranigast? Verdin ? czy to wogole daje efekty szybszego trawienia i ulgi dla watroby ? - Ranigast powoduje zmniejszanie wydzielania kwasu solnego przez żołądek, stosuje się w zapaleniu żołądka, we wrzodach, nadkwaśności zaś Verdin w zaburzeniach funkcjonowania wątroby, można spróbować zastosować te leki i na pewno należałoby wykonać ponowną diagnostykę jamy brzusznej, o wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko - popoludniu i wieczorem jak leze na boku i dotykam brzucha od klatki do pepka to czuje taka naprezona jakby rurke , czy to jest przełyk po całym dniu funkcjonowania, czy to naormalne ze czuc taka jakby rureczke gietką ?? Rano jak wstaje to tego nieczuc. Na USG dopiero sie zapisalem ale musze poczekac troche czasu. Apropo Ranigast czy Verdin to gdzies przeczytalem ze Verdin to powoduje wydzilania wiekszej ilosci żółci a to chyab o to chcodzi zeby bylo jak najmniej wiec chyba doraznie Ranigast bede brał. Dziekuje i czekam na odpowiedz w tym może lepszym 2010 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem i zrobiłem sobie USG, ale lekarz nic nie wykrył i powiedział, ze te przelewania w żoładku , burczenia , puste bekania i bóle mogą świadczyć o tym, że cos sie dzije z żoładkiem. Kazał zrobić test na Helicobacter Pylori i gastroskopie. Ja gastroskopie robilem rok temu w styczniu i nie wykazlo tej bakteri a żoładek i przełyk był czysty, czy robic te badania czy cos sie zmoglo zmienic od roku i czy bakterie miglem zalapać. Te bole zaczely sie miesiac temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Andrzej

Witam. Osoba mieszkająca zagranicą / nie ma ubezpieczenia/ prosi mnie o przysłanie leków na poważne dolegliwości związane z wątrobą. Nie ma diagnozy lekarskiej, ale mieszkając w Polsce, wiem, że miała problemy z wątrobą: duży brzuch, ciągłe wzdęcia. Nie ma woreczka żółciowego. Choruje na cukrzycę. Do tej pory wysłałem hepatil, ostropest plamisty, raphacholin. Do tego ma refluks żołądkowy. Ktoś wysyła też leki na zgagę. A może leki na refluks i wątrobę wykluczją się? Kompletnie nie mam wiedzy w tej materii. Nie wiem co robić. Czy można przy atakach bólu podać np. no-spa? Mam świadomość, że taka pomoc na odległość, bez diagnozy lekarskiej to duża odpowiedzialność z mojej strony, ale chciałbym jakoś pomóc. Proszę o komentarz w tej sprawie. Najlepiej na e-mail:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wiesz co odkładnie się dzieje z wątrobą. Jeśli to są tylko wzdęcia po bardzo ciężkich posiłkach no - spa i ostropest pomogą. Ale ten ostropest trzeba przyjmować regularnie. Natomiast jeśli to jest coś innego i tak ta osoba trafi do szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MAŁGORZATA

witam-10 dni temu tj 20.07.2012 miałam operacje usunieto mi kamienie z woreczka zółciowego ,,nie do wiary były mniejsze niz małe ziarnka piepszu ale było ich ponad 100.jutro jade na zdjecie szwów--zabieg miałam wykonany w IŁzeckim szpitalu--- ja mieszkam w radomiu.Łekarze.obsługa cudowna nie ma łapówkarstwa , Dostałamspisana diete oraz jako lek po operacji ,,cholestil i lipancere za 3 tyg mam wizyte dobrze sie czuje , przestrzegam diety i jestem narazie szczesliwa.Ukłony.Radomianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka z Wierzbicy

Ja tez dołanczam sie do wypowiedzi mojej kolezanki ktora była operowana w iłzy---Ordynator i 3 pozostałych lekarzy ktorzy pracuja na chirurgii to super ludzcy lekarze jezeli chodzi o pielegniarki to naprawde zawsze wszystkie usmiecjniete i zawsze pomocne.Miałam tez usuwany kamien --był on naprawde wielki Wszystko sie dobrze skonczyło. lezałam 5 dni w szóśtym do domu apo 9 dniach od operacji zdjecie szwow. Mam swoje lata lezałam i odwiedzałam chorych w wielu szpitalach ale 1 raz zauwazyłam ze nie ma osobnego gab,ordynatota-jest tylko jeden gab lekarski na nim duza przekreskona dłon na czerwono i pisze ,,tu sie nie bierze,, naprawde tam nie biora łąpówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×