Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyrostek robaczkowy czy kolka jelitowa?


Gość Kinga z Poznania

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kinga z Poznania

Witam ponownie:) wczoraj pytałam o diagnozę lekarza mojej siostry, dziś o dietę przy kolce jelitowej, chciałam jeszcze upewnić się co do diagnozy. Siostra twierdzi, że silny ból, który wystąpił u niej wczoraj dziś już nie występuje, jednakże boli ją nadal podbrzusze przy poruszaniu się, czy chociażby przy piciu wody. Nie jest to ból silny. Jak pan doktor sądzi, co może być powodem i czy ból ten powinien teraz stopniowo ustępować? Dziękuję jeszcze raz. Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Zapalenie wyrostka robaczkowego rozpoznaje się na podstawie badania fizykalnego. W większości występują objawy niecharakterystyczne i na podstawie opisu nie można postawić rozpoznania. Jeśli chodzi o kolkę to ból kolkowy lokalizuje się głownie w podbrzuszu, nasila się po posiłku, ulega złagodzeniu po wypróżnieniu. Ale i w tym przypadku trzeba wykluczyć organiczną przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie od dwóch dni tak lekko jakby kłucie w prwym rogu brzucha. tak nisko cze promieniuje az na udo. normalnie sie zalatwilam ale to klucie jest dalej. nachodzi i przestaje. co to moze byc. goraczki nie mam, jak dotykam i puszczam brzuch to nie boli. to jest taki cmiacy bol. czy to moga by c jakiesw poczatki zapalenia wyrostka.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wskazują takie objawy na zapalenie wyrostka robaczkowego. Pójdź na kontrolę do lekarza. Może masz przepuklinę pachwinową lub udową, może ból związany z patologią kręgosłupa lub stawu biodrowego, może zwykła neuralgia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co robic od dwoch dni boli mnie brzuch w prawym dolnym rogu mailam kilka dni goraczke boli mnie nieraz glowa normalnie jak nacisne brzuch mnie nie boli tylko np. dzisiaj szlam do miasta i zlapal mnie bol co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z synem-5lat-dwa dni boli go brzuch niemoże być w pozycji siedzącej i ma wstręt do jedzenia,co to jest?ja sie boje że cos przeoczę a lekarz uspokaja ze nie wyrostek, a dziecko wije sie z bolu i lekko ma goraczke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem już kto mi może pomóc.raz na jakiś czas dostaję silnych ataków bólu brzucha w dole, po prawej stronie.ból jest tak silny,że nie mogę chodzic ani siedzieć.jedyną dogodną pozycją,ktora jest wówczas dla mnie najbardziej odpowiednia jest pozycja embrionalna.podczas podnoszenia prawej nogi czuję ból,jednak nie mam gorączki ani wymiotów.kilkakrotnie lądowałam już w szpitalu,ale niczego nie wykryli.jedyną pomocą jest seria zastrzyków spasmalgonu.miałam juz wykonane badania usg jamy brzusznej,dwa razy kooloskopie,usg jajników.żadne z badań nie wykazują jakichkolwiek uchybień.proszę o pomoc co mogę jeszcze zrobić w swojej sprawie,aby odnaleźć przyczynę tych napadowych bólów brzucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Ból w prawej dolnej stronie brzucha. Już od kilku lat, bywa tak, że przez kilka dni czasami boli a czasami nie. Biorę wtedy leki przeciwbólowe lub rozkurczowe i na jakiś czas spokój. Czasami bywa, że przez dłuższy czas nie boli. Miałem 2 razy robione USG i nic nie wykazało, chirurg mnie też *obmacał* i też nic nie stwierdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też problem z bólami brzucha. Boli mnie po prawej stronie na dole brzucha. nie mam gorączki, a osłabienie dwa razy byłam na oddziale chirurgicznym w przeciągu miesiąca, teraz zaczyna się coraz częściej powtarzać. Ból promieniuje w prawą nogę, na lewą stronę brzucha i prawą stronę pleców. Nie boli to ciągle, raz mocniej, potem przechodzi, a niekiedy boli tak mocno że nie jestem w stanie nawet chodzić. Ból nasila się kiedy chirurg po naciśnięciu w okolicy wyrostka puszcza. Po kroplówkach rozkurczowych przechodzi. Tabletki nie pomagają. USG miałam robione 4 razy i jest prawidłowe. Krew z badania na badanie ma coraz wyższy poziom leukocytów( w tej chwili 11,6), neutrofili(80%) i hematokrytu(45,1). Lekarze wysyłają mnie jeden do drugiego i nikt nie potrafi stwierdzić co to. Czy może być to zapalenie wyrostka robaczkowego? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrsoltys@poczta.pl

Witam, Boli mnie brzuch na dole po prawej stronie, gdy byłam u lekarza skierował mnie na oddział dziecięcy lerzałem tam trzy dni a na czwarty poszłem do domu. Dostawałem tylko koplówki. Operacji nie miałem. Wczoraj tez zaczoł mnie boleć brzuch- nawet bardzo lecz mama dała mi apap usnołem, obudziłem się na drugi dzień i ból znikla lecz jeszcze trochę mnie boli/ Gdy unoszę noge to mnie nie boli, lecz jak dotykam i lekko uciskam to mnie niby kuje- a boli. Co to może być prosiłbym o szybkąodpowiedz. Pozdrawiam i dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×