Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadciśnienie po operacji przepukliny mosznowej


Gość DD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mija już ponad 5 miesięcy od zabiegu przepukliny mosznowej z użyciem siatki, wszystko w porządku, ale martwi mnie inna rzecz, może trochę nie na temat ale zapytam. Otóż pod koniec października tego roku (3 mies. po operacji) podczas badań okazało się że mam wysokie ciśnienie 160/82, na drugi dzień ciśnienie wynosiło 145/79, a więc nie martwiłem się tym zbytnio. Jakieś dwa tygodnie później zacząłem ćwiczyć (wytrzymałowściówka), później dopadła mnie choroba - rozległe zapalenie oskrzeli z obserwacją zapalenia płuc. Brałem 2 tyg. BIORACEF(antybiotyk), choroba ustąpiła. A więc po dwóch tygodniach od choroby zacząłem znów ćwiczyć, pierwszy trening ok, na kolejnych zaczęły się bóle głowy (przy przysiadach). Poszedłem do lekarza, mierze ciśnienie codziennie i prawie zawsze mam wyższe niż 160. Ale mam pytanie, czy po operacji przepukliny może zrobić się nadciśnienie, czy to wina innych czynników? Przed operacją było normalne. Dodam że mam 16 lat, nie mam nadwagi, jestem aktywny fizycznie i nadciśnienie w rodzinie ma tylko ojciec, ale nabyte. Czy to powikłania po operacji? Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam pytanie, czy po operacji przepukliny może zrobić się nadciśnienie, czy to wina innych czynników? Absolutnie takie nadciśnienie nie ma nic wspólnego z operacja przepukliny Czy to powikłania po operacji? - to na pewno nie powikłanie po operacji Wymagasz dokładnej diagnostyki. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z internistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×