Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nawrót żylaków powrózka nasiennego


Gość Dominik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Dr w 2007 roku w lipcu miałem operację żylaków powrózka nasiennego (lewa strona) żylaki zostały usunięte, natomiast dziś jest koniec roku 2009 i żylaki wracają mi się a dokładnie jest już ich 3 stopień. Dodam że cwiczę reguralnie na siłowni, nie biore zadnych sterydow ani nic!!! proszę pana o pomoc nie wiem czy poprostu ja musze skończyć z siłownią? czy instnieje mozliwośc zrobienia tak operacji aby one sie nie nawracały??, a na siłowni chciał bym świczyć bo to jest dla mnie drugie życie, prosze pana o odpowiedź dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Żylaki powrózka nasiennego wynikają z osłabienia budowy żył i nieprawidłowo funkcjonujących ich zastawek. Odpowiednie ćwiczenia nie powinny wpływać na nawrót żylaków powrózka nasiennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatniego czerwca miałem zabieg podwiązania żylaków powrózka nasiennego a w ostatnim czasie *wybadałem * sobie jakby ponownie pojawiły mi się te żylaki. Wizytę kontrolną mam dopiero w październiku i nie wiem czy zgłosić się do lekarza wcześniej czy poczekac do pażdziernika? A co będzie jeśli faktycznie te żylaki znowu *tam* będą? Czy czeka mnie kolejny zabieg? Czy będzie to przyczyną niepłodności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym czasie się wysilałeś?Po prostu jeszcze może się nie wchłonęły.Codziennie się *badałeś*.Ja miałem robiona operacji w połowie czerwca i byłem wczoraj na usg i żylaki z lewej strony są ale się nie powiększając przy próbie Valsalvy.Jeździłem dzisiaj rowerem i odczuwam lekki ból,ale ból może się otrzymywać do 3 miesięcy po zabiegu.Najlepiej zgłoś się teraz do lekarza nich zrobi usg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze też mam żylaki, od jakichś 12 lat regularnie ćwiczę brzuszki czy te ćwiczenia przyczyniają się do ich powiększania? Czy lepiej będzie zaprzestać ćwiczeń tego rodzaju? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×