Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krytyczne zwężenie tętnicy szyjnej prawej wewnętrznej


Gość Aleksander

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksander

Sz.P.Doktorze. Moja zona kilka lat temu (rok 2000-2001) w klinice w Ochojcu miala zdiagnozowane zwezenie tetnicy szyjnej prawej wewnetrznej (ok 50%). We wrzesniu 2009 roku wynik Dopler to - wg pana doktora wykonujacego badanie - ok 25%. W pazdzierniku 2009 miala zawal miesnia sercowego bez uniesienia. W klinice Polsko-Amerykanskiej w Dabrowie Gorniczej zalozono jej STEN a na wypisie dg. krytyczne zwezenie tetnicy szyjnej prawej wewnetrzej. Dnia 10.12.2009 miala wykonany angio TK tetnic szyjnych (szpital gorniczy w Sosnowcu). OPIS: Tetnice szyjne wspolne, zewnetrzne i wewnetrzne oraz tetnice kregowe o prawidlowym swietle przeplywu, bez cech przewezen. Chcialem nadmienic, ze zona jest po trzech udarach mozgu (prawa polkola) z lewostronnym niedowladem konczyn. Ma dopiero 56 lat. Prosze mi powiedziec, co o tym myslec i jak interpretowac wszystkie te wyniki? Z gory dziekuje. Z wyrazami szacunku Aleksander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Z wynikiem TK najlepiej skonsultować się jeszcze z innym lekarzem naczyniowym. Przebyte 3 udary sugerują obecność zwężenia. To zwężenie widocznie ulega zmniejszeniu, ale wymagana jest dalsza diagnostyka np. powtórzenie usg doppler tętnic szyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiono mi badania koronografie komputerwa z kontrastem i pani doktor popilek z ochoica stwierdzila ze jestem zdrowy po miesiacu dostalem udaru niedokrwiennego prawei pulkuli muzgu iz tego powodu mam niedowlad lewostronny z ktorym borykam sie od ponad dwoch lat w zwiazku z powyzszym mam pytanie czy robione tk moglo niewykazac zwezenia tetnic szyinych czy to byla zle postawiona diagnoza czy zupelnie cos innego zwezenie tetnic szyinych stwierdzono po udarze badanie t z w doplerowskie czy teraz moge bezpiecznie poddac sie zabiegowi angloplastyki tzn wstawic stenta czy zabigowi hirurgicznemu czytez dac sobie spokoi bo niedzieje sie narazie nic zlego pruczistniejacemu niedowladowi lewej reki prosze o porade z gory serecznie dziekuie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×