Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból z prawej strony podbrzusza


Gość Maja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem dotyczy bólu w prawej części podbrzusza, nie jest to ból ciągły, pojawia się czasami kiedy np: wstaje z krzesła, ale jest tak silny że odrazu padam na kolana, bo nie jestem w stanie się wyprostować i mam wrażenie, jak by rozrywał mi się cały brzuch, wszystko trwa dosłownie chwile, i przechodzi. Ból ten pojawia się u mnie już od kilku lat, kilkakrotnie miałam robione usg które nic nie wykazało, dodam jeszcze, że kiedy leżę i naciskam brzuch z prawej strony to zaraz nad biodrem odczuwam identyczny ból tylko trochę lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co się dzieje bez badania. Radzę w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza. Może ten ból wcalenie nie ma podłoża związanego z patologią w zakresie jamy brzusznej (niecharakterystyczne objawy) tylko kręgosłupa. Może warto byłoby wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. O wszytskim musi zadecydować lekarz prowadzący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc . mój syn ma takie same objawy bólowe wyniki są w normie usg nic nie pokazalo , wyrostek niby OK ale brzuch nadal boli tzn. chwilami boli w prawym boku ale bul rozchodzi sie w rózne strony . prosze o odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak się zachowuje pacjent chory na wyrostek. Od 3 dni jestem trochę przeziębiony, jak dotykam prawej strony podbrzusza to trochę mnie boli, ale apetyt mam, biegunki nie mam, jak prawa nogę zginam to mnie nie boli więc chyba nie jest to wyrostek robaczkowy bo przy nim nie mógłbym wykonywać wielu czynności a ja normalnie biegam, schylam się i prowadzę normalny tryb życia. proszę mi powiedzieć co może być przyczyną takiego bólu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam serdecznie, panie doktorze mam nastepujacy problem.Od kilku dni mialam problemy z zaparciami teraz pojawil sie klujacy bol z prawej strony mniej wiecej na wysokosci wyrostka biodrowego kilka centymetrow w strone srodka brzucha. Wydaje mi sie rowniez ze jest tez male wybrzuszenie. Bol jest delikatny nie mam tez temeratury ani bolu z lewej strony. Wlasnie skonczyl mi sie okres i czasami miewam problemy z prawym jajnikiem, czy to moze byc powod. Czy jesli bol nie bedzie sie nasilal powinnam poczekac, moze poprostu nadwyrezylam sobie miesnie przy napinaniu brzucha... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie byłam na badaniach bo nieraz nie miałam okresu zrobiono mi USG i okazało się że mam torbiela do stałam luteina i nieraz potym strasznie boli mnie po prawej stronie podbrzusza ale jak by mnie bolała nerka po prawej stronie ten bul jest nie do wytrzymania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niedawno miałam zapalenie pęcherza moczowego i po tym zapaleniu zaczeło mnie bolec z prawej i lewej strony w okolicach jajników po 2 dniach ból został z prawej strony boli przy zginaniu ból nie jest ostry tylko ćmiący czasami przestaje bolec na jakiś czas do tego mam jeszcze ból pleców z tej samej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Bez bezpośredniego badania i poszerzenia diagnostyki nie można konkretnie odpowiedzieć na to pytanie. Zapewne konieczne okaże się wykonanie USG jamy brzusznej z oceną układu moczowego oraz na pewno konsultacja ginekologiczna (patologia w zakresie dróg moczowych lub narządu rodnego). Proszę udać się bezpośrednio do lekarza, który zaleci odpowiedni sposób postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×