Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo duże osłabienie po operacji Whiplla


Gość MAX

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po operacji trzustki już rok a jestem coraz słabszy często nie mogę nawet wstać rano z łóżka była nawet taka sytuacja że przewróciłem się na chodniku i nie mogłem wstać dobrze że są dobrzy ludzie i mi pomogli.Czy taki brak siły nigdy się nie skończy czy zawsze już taki będę.Nie mam cukrzycy apetyt też słaby a po każdym posiłku straszny brak siły i odruch wymiotny.Przyjmuje Kreon 25 tyś. Anesteloc 40 mg.brałem też witaminy Centrum ale po nich wymiotowałem. W ostatnim TK nadal są obszary tkankowe koło trzustki a poza tym dobrze, badania krwi też w normie .Czy coś się może dziać w moim organizmie czy takie są powikłania po takim duzym zabiegu ,ile ja będę mógł żyć przecież w tak fatalnym zdrowiu nie da się normalnie funkcjonować .Dodam że mam 32 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po tak dużym zabiegu powrót do całkowitego zdrowia jest procesem długotrwałym i bardzo powolnym. Może ten proces być rozciągnięty nawet na kilka lat. Pokarmy bogatobiałkowe, dobrze zmineralizowane i zwitaminizowane, przyjmowane często i w małych ilościach powinny przyspieszyć proces powrotu sił witalnych. Można dodatkowo zastosować fabryczne diety wzmacniające (np. Nutridrinki dostępne w aptece). Co do aktualnego stanu klinicznego najwięcej informacji uzyska Pan od lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×