Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zakrzywiony pęcherzyk żółciowy


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem ale zacznę od początku. W czasie ciąży w 35tyg zachorowałam na cholestazę ciężarnych. Po trafieniu do szpitala moje próby wątrobowe miały wynik ponad 850. Leczenie szybko na mnie podziałało, leżałam w szpitalu tylko miesiąc. Po porodzie brałam tabletki antykoncepcyjne, które jak się później okazało powodują u mnie podwyższenie prób wątrobowych. Dostałam skierowanie na usg jamy brzusznej i właśnie wtedy okazało się, że mam zakrzywiony pęcherzyk. Przed ciążą nie było z nim problemów, ale teraz jak tylko biorę jakieś antybiotyki albo jakieś inne silniejsze leki to od razu podwyższają mi się te próby wątrobowe, a białka oczu robią się żółtawe. Mam duże problemy z cerą, dlatego chciałabym brać tabletki antykoncepcyjne, ale niestety nie mogę. Żadne maści, nawet drogie zabiegi oczyszczające nic nie dają, i w końcu pojawiła się teoria, że chodzi właśnie o hormony (jeszcze dużo czynników na to wskazuje ale to już nie na ten temat *) ) I tutaj mam kilka pytań - czy ten woreczek kwalifikuje się do wycięcia? I czy w ogóle po wycięciu tego pęcherzyka będę mogła normalnie brać tabletki antykoncepcyjne i ewentualnie jakieś hormony? (przy leczeniu trądziku). Jest to dla mnie bardzo ważne, z trądzikiem walczę już 8 lat. A po ciąży przy tabl. antyk. 6 letni trądzik i nawet blizny zniknęły dosłownie w miesiąc! Dlatego tak mi na tym wszystkim zależy. Zarejestrowałam się już do internisty żeby zrobić znowu to usg jamy brzusznej i chcę iść później do chirurga. Będę bardzo wdzięczna za wyczerpująca odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten woreczek kwalifikuje się do wycięcia? - taki pęcherzyk nie kwalifikuje się do leczenia operacyjnego, to normalna odmiana anatomiczna pęcherzyka żółciowego, na pewno taki pęcherzyk nie powoduje objawów żółtaczki po zażywaniu leków, problem reakcji wątroby na leki tkwi w samym miąższu wątroby (taki defekt komórek wątroby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co muszę teraz zrobić? Żeby móc normalnie przyjmować te tabletki itd.? Czy już nigdy nie będę mogła zażywać żadnych środków farmaceutycznych zawierających hormony? Może są jakieś *osłonki* wątroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie skonsultować się z hepatologiem. Są środki antykoncepcyjne hormonalne omijające ukrwienie wątroby (np. plastry) - można po skonsultowaniu z ginekologiem rozważyć ich stosowanie. Są też środki farmakologiczne wzmacniające funkcjonowanie komórek wątrobowych. Najlepiej w tej sprawie tak jak napisałem wyżej skosnultować się z hepatologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SAPEREAUDE23

Do takich środków farmakologicznych wzmacniających czynność hepatocytów należy ziołowy preparat Liv5 firmy Himalaya. Przepisała go mojej mamie Pani onkolog, gdy mama dostała żółtaczki mechanicznej w przebiegu raka przewodu wątrobowego wspólnego (pierwotnie był to rak pęcherzyka żółciowego) i miała wtedy znacznie poprzekraczane wartości enzymów wątrobowych (transaminaz asparaginianowej i alaninowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×