Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Węzeł chłonny powiększony na szyi


Gość magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem kobieta mam 21 lat ,od ok 2ch tygodni wyczuwam powiekszony wiezel chlonny na szyji ( mieszy uchem a szyja ) , a od tygodnia mam zapalenie ucha , bylam u lekarza dal mi krople OTOSPORIN do uszu , pani dr powiedziala ze to jest antybiotyk , lecz nic o wiezle chlonnym nie powiedziala , nie wiem czy zapalenie ucha powstalo na wynik tego wiezla czy zas wiezel chlonny juz od 2tygodni jest powiekszony ze wzgledu na moje ucho.Moj wiezel jest nie przesuwalny , nie bolacy , o srednicy ok 1 cm...bardzo sie boje ze to moze byc rak wiezlow chlonnych , pani dr powiedziala ze jezeli wiezel chlonny nie boli - nie ma sie co martwic , i to mnie zaciekawilo ze w internecie pisza ze jak nie boli to jest problem A jak nie boli nie ma problemu.z moim zdrowiem jest wszystko wporzadku , czuje sie bardzo dobrze ,z toaleta jest tez wszystko wporzadku , oraz dopowiem ze ten wiezel chlonny w czasie zimnych dni robi sie calkowicie nie wyczuwalny , zastanawialam sie tez czy moze to byc tez ze robi sie wiekszy w domu poniewaz go bardzo dotykam ? poniewaz od kiedy odkrulam *to*na mojej szyji bardzo sie niepokoje ... dodam ze wiezel chlonny nie rosnie , skora nie jest na nim zaczerwnieniona i jest pojedynczy , nigdzie indziej powiekszonych wiezlow chlonnych nie wyczuwam.z gory dziekuje za odpowiedz i ZYCZE WESOLYCH SWIAT !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić czy to rzeczywiście jest węzeł chłonny powiększony (może to też być np. kaszak, włókniak, tłuszczak). Jeśli to węzeł chłonny to mógł się powiększyć rzeczywiście na skutek zapalenia ucha (nie odwrotnie). Jeśli stan zapalny ucha ustąpi węzeł powinien znacznie się zmniejszyć. Jeśli do tego nie dojdzie radzę ponownie udać się na kontrolę do swojego prowadzącego Panią lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge,tez chcialabym zadac pytanie. ponad 2 tyg. temu bylam przeziebiona. Gorączka, mocny kaszel (suchy na przemian z mokrym), pod koniec katar i znacznie powiekszone wezly chlonne. (moim zdaniem) Poszlam do lekarza,a ten potwierdzil,ze sa bardzo powiekszone wezly i przepisal mi antybiotyk na zapalenie gardla. Przeziebienie ustapilo ale wezly chlonne nadal sa tak samo mocno powiekszone. Co w tej sytuacji mam robic? ponownie isc do tego lekarza,czy zglosic sie do specjalisty. A moze jeszcze zaczekac ? [ badanie TSH ostatnio robione w normie, usg tarczycy nie robilam, mialam juz problemy z nowotworem ale zostal on usuniety i do tej pory sie nie odzywa-od marca tego roku, mam cukrzyce typ.1] Z gory dziekuje,Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę jeszcze poczekać. Takie powiększenie węzłów może się po taki stanie zapalnym utrzymywać nawet przez kilka tygodni. Jeśli jednak od zakończenia antybiotykoterapii upłynie 3-4 tygodnie, a węzły nadal będą powiększone najlepiej w tej sprawie ponownie pójść na kontrolę do swojego lekarza prowadzącego. Być może okazać się konieczna kontrola u hematologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×