Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie, guzek w okolicy pachwiny


Gość Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicy lewej pachwiny pojawiło się u mnie zgrubienie, można to nawet nazwać guzkiem. Znajduje się to nieco ponad węzłem chłonnym. Ból odczuwalny jest przy dotknięciu, po dwóch dniach zaczął nieco promieniować na wyższe lewe partie brzucha, a brzuch stał się napięty. Lekarz nie był w stanie określić co to może być, powiedział że ze względu, że jest to twarde raczej nie będzie to przepuklina. Przepisał antybiotyk Proxacin, jednak po trzech dniach stosowania nic się nie poprawia, natomiast zgrubienie wydaje się być twardsze. Kształtem przypomina odcinek jakby zesztywniałej żyły! Co to może być? z badania krwi wynika że podwyższona jest ilość limfocytów oraz mniejsza ilość neutrof. segment. pozostałe są w normie! Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie bez badania. Być może to jakiś formujący się ropień w okolicy lub na samym węźle chłonnym. Najlpiej, aby obejrzał to bezpośrednio chirurg, gdyż taki stan może wymagać leczenia zabiegowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam gdy napinam mięśnie brzucha wyczuwam zgrubienia takie guzki jedno większe bardziej po prawej stronie nad pępkiem i im wyżej tym wydaje mi się , że mam ich coraz więcej tylko , że mniejsze jak je dotykam i mocniej przycisnę to mnie bolą a tak nie sprawiają mi bólu. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem. Mam od kilku miesięcy (od listopada) zgrubienie po prawej stronie pachwiny (nad ugięciem nogi a krocza, bliżej macicy). Byłam z tym u internisty i zrobiono mi badania krwi. Badania były w normie od prócz drobnych anomalii, które mogły być bo praktycznie ubiegły rok cały czas chorowałam na zapalenie zatok. Brałam 5 antybiotyków w ciągu ubiegłego roku. Ale wczoraj zauważyłam 5 mm guzek w okolicy, raczej ucieka on pod palcami i wydaje się być miękki. Zastanawiam się jakie badania można zrobić, czy powtórzyć badania krwi? I co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość AGA

I ja mam taki sam problem:( Guzek u mnie znajduje sie po lewej środkowej stronie kilka milimetrow od pachwiny prawie przy posladku bez zadnego ropnia ale za to jest twardy i bolesny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×