Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis chronica antrophica gradus mediocris partim activa


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam do Pana pytanie, mam dopiero 20 lat, nie dawno miałam robioną gastroskopię w której stwierdzono: Gastritis chronica antrophica gradus mediocris partim activa et metaplasia intestnalis diffusa. Hyperplasia fovealis focalis. Mogę prosić o dokładne wyjaśnienie. Przepisano mi tylko Controloc i nic więcej nie zalecono. Objawy (uczucie pełności brzucha, nudności po jedzeniu, brak apetytu, bóle brzucha najczęściej wieczorami) mimo 4 tygodni przyjmowania leku nie ustąpiły. Czy w tego typu dolegliwości ważna jest dieta?Czy powinnam przyjmować inny lek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przewlekłe zanikowe zapalenie żołądka stopnia średniego częściowo aktywne i z rozsianą metaplazją jelitową. Przerost ogniskowy dołeczków żołądkowych. Lek należy przyjmować na czczo, rano. Lek przepisany jest prawidłowo. Należy stosować odpowiednią dietę dla tego typu dolegliwości. Ewentualnie ponownie skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie zrobiłam kolejna gastroskopie (po ok 3miesaicach od poprzedniej), tym razem u innego lekarza ponieważ objawy nie przechodziły a oto jej wynik: Przełyk w dolnym odcinku lekko przekrwiony, wpust dość sprawny. Przepuklina wślizgowa rozworu przełykowego przepony. Jeziorko dość obfite, mętnawe. Błona śluzowa żołądka o cechach umiarkowanego nieżytu rumieniowego. W antrum obok odźwiernika, od strony krzywizny mniejsza wypukła zmiana, z niewielkim zagłębieniem na szczycie (o śr. 8mm i wysokości 5mm) o niezmienionej w porównaniu do otoczenia śluzówce. Obraz może odpowiadać trzustce ektopowej. Odźwiernik stale uchylony. Opuszka i dalsze odcinki XII-cy bez zmian. HP (test ureazowy) - negatywny. Bardzo proszę o interpretecję wyniku oraz .. Lekarz skierował mnie do szpitala (szpital szaserów Warszawa) na okres kilku dni, aby zrobić badania w celu określenia dokładnego miejsca tej zmiany, a następnie usunięcia jej. Czy takie badania są bolesne? Na czym polegają? Czy jest to zabieg prosty, nieskomplikowany? i czy przede wszystkim badania są płatne, skoro teraz chodziłam na wizyty prywatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×