Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w prawym biodrze


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisze kolejny raz. Od około roku czasu mam takie dziwne bóle w okolicy prawej pachwiny - biodra - nie do zlokalizowania. Te bóle ustępują czasem są czasem nie ma. I tak od roku. Temperatura w normie. Robiłam USG i nie wyszlo nic niepokojącego, byłam u chirurga w kwietniu tez nic. U ginekologa też byłam i podejrzewa przewlekłe zapalenie przydatków, czy jest coś takiego? Co to może być jak nie przepuklina, wyrostek, jajnik tez nie do konca, bo nie wydaje mi się, zeby bolał ponad rok. Proszę o fachową pomoc, zależy mi na zdaniu doktora. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może występować przewlekły stan zapalny przydatków (jajnika wraz jajowodem) i rzeczywiście może być to powodem przewlekłych dolegliwości bólowych. Myślę, że ginekolog włączył odpowiednie leczenie. Jeśli nie powinien to zrobić. Jednak radziłbym wykonać także RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa oraz ewentualnie RTG biodra. W wyniku zmian patologicznych w tym odcinku kręgosłupa oraz w stawie biodrowym mogą także występować przewlekłe bóle okolicy pachwiny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,od okolo 15roku zycia(teraz mam 24lat) bol w dole kregoslupa,po okolo 2 latach przeszlo na biodra-bardziej stawy biodrowo-krzyzowe.Czasem sa dni bez bolu,czasem jak zlapie to bol jest tak silny ze nawet jak leze nie przemija,za duzo chodzic nie moge,nad ranem boli,ale jak sie rozruszam to troche lepiej,mam blokade miednicy,przyjmuje zastrzyki ale po nich boli caly tylek,boki bioder i dochodzi bol dolu kregoslupa jak kiedys.Lewa noge mam krotsza,boli(nie zawsze w pachwinach),dretwieja wargi sromowe(nie czesto.Nagle ruchy sprawiaja bol,bardzo szybko sie mecze,czasem zle widze i przy tym mam lekkie zaburzenia rownowagi,drazni mnie wszystko.Dodam ze HLA B27 wyszedl negatywny.Wiem tylko ze to bardzo boli,pracuje 3godz. i to nie codziennie(sprzatam)potem leze w lozku z bolu,na bokach lezenie jest ok.Wrezonansie wyszlo ze mam zapalenie w ok.stawow biodrowo- krzyzowych PROSZE O PODPOWIEDZ co to moze byc? Dziekuje z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście oprócz rezonansu stawów biodrowych trzeba by wykonać także rezonans odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Tam też może właśnie tkwić patologia dająca takie objawy jak Pani opisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam 24 lata i od ok 2 lat mam bóle w okolicach lewego biodra czasem ból jest po wewnętrznej stronie a czasem po zewnętrznej. Na początku myślałam, że to ścięgno mnie boli bo niemogłam odchylić nogi na zewnątrz bo bolało mnie w okolicy pachwiny. Niestety niedawno żauważyłam że na lewym pośladku mam niewielkie zgrubienie które czasem boli. Ból przenosi się czasem na całe udo. Byłam u ortopedy i z badania RTG wyszło, że wszystko jest dobrze a lekarz nie wie co mi jest i przepisał mi śilne środki przeciwbólowe. Ból nasila się gdy chce iść szybciej a czasem jest tak że wogóle nie mogę chodzić, siadać itp. Proszę o pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 16 lat, borykam się z podobnym problemem. Od ok.8 miesięcy napotyka mnie ból w okolicy biodra (nie wiem czy jest to biodro dlatego opisze to miejsce) po lewej stronie od kręgosłupa , w okolicach odcinka lędźwiowego, nad pośladkiem (tak umiem opisac to w miarę precyzyjnie) . Ból jest czasem bliżej , czasem dalej od kręgosłupa. Bywają dni/miesiące kiedy nie czuje żadnego bólu, isnieją też takie dni, kiedy ból nie pozwala mi grac w żaden sport a naw swobodnie się poruszac, a swoją przyszłość. Robiłem USG okolic tego bólu i nie było żadnych zmian patologicznych, chodziłem na zabiegi rehabilitacyjne , a ostatnio na masaże, akupunkturę itp. Nadal boli i boje się bo nie wiem co to. Czy moglibyście mi coś podpowiedzieć, czy może być to nadal rak ? Trochę się boje. Nie zauważyłem żadnych zmian naskórnych, waga jest ta sama (90kg), jeśli moje wymiary mają znaczenie - 183 wzrostu, dobrze zbudowanyc (chodziłem na siłownie). Miewam zawroty głowy, czasem ucisk w klatce piersiowej, mam podwyższone ciśnienie, czasem podczas wysiłku leci mi krew z nosa ale to miałem od dzieciństwa. Sam ból rozpoczą się podczas gry w ręczną, coś zaczęło mnie piec a na koniec treningu był już ból niedowytrzymania. Kilka tygodni później wywróciłem się centralnie na te biodro i nie mogłem już wstac. Przeszło po kilku dniach na tyle by móc swobodnie chodzic, a w późniejszym czasie przestało bolec. Pożniej to seria zmian - raz bolało raz nie w różnych odstępach czasowych . Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 16 lat i rowniez borykam sie z bolem prawego biodra. Bole te nie trwaja od niedawna jakies moze 2 tygodnie. Napadaja mnie ok 2 razy dziennie niezaleznie od tego co w danej chwili robie, czasem dzieje sie tak kiedy siedze w klasie, czasem na jakis zakupach, spacerze. bol ten odczuwam raczej tak no w kosciach, w miednicy, nie w narzadach wew. kiedy bol nie przychodzi sam, czuje go kiedy uciskam bolace biodro (tak od gory). dodam rowniez ze od niedawna bolace okolice sa zdretwiale i mam jakby zanik czucia (ale nie jest to duza powierzchnia). oprocz tych zmian jestem raczej zdrowa jak ryba :) ale obiawiam sie, co to moze byc, czy to nie jest cos groznego :(Bardzo prosze o pomoc i jakies rady. wiem, ze musze udac sie do lekarza ale najpierw chcialabym sie Was podpytac troszke :) bardzo proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam ten sam problem.4lata temu bylam chora na raka macicy,ktora wycieli bez jajnikow i zaczely sie te bole.1,5 roku temu mdlalam z bolu ,wycieli wyrostek i po 1 tyg. zaczelo sie od poczatku.zrobilam mozliwe wyniki,ktore sa w normie.wizyta u neurologa i zabiegi na kregoslup,po 4 zabiegach nie moglam sie ruszac.bol nie daje mi zyc,sa dni , ze mam problem w prowadzeniu auta bo boli mnie nie tylko cale biodro,prawa strona brzucha a juz noga.blagam pomocy bo to nie do przezycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat mam bole ledzwiowe,teraz boli mie cale biodro utrudnia chodzenie boli kiedy leze najbardziej, nie spie w nocy bo bol mi nie pozwala.bralam dikloratio w zastrzykach,pomagalo na chwile.bol promieniuje do kolana kolano tez boli,chodze bo sie zmuszam,kiedys mialam w tym wiejscu polpasiec ktory jak przegrzalam termoforem wszedl mi do kosci i od wtedy zaczelam miec wiekszy bol.co to jest i co mam zrobic zeby nie bolalo,moge miec osteoropoze mam 53 lata ale czy to nie nowotwor zwlaszcza ze na stopie mam ubylek kosci w paluchu prawym,bardzo sie mecze na badania musze czekac do 20 listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo skończę 15 lat mam wrazenie jak by mi coś przeszkadzało w prawym biodrze i szyi. Trwa to już od bardzo dawna i nie wiem co to może oznaczać czy może jakaś choroba? Czy powinnam iść z tym do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mam podobne bole w lewym biodrze, dzisiaj lekarka zaraz na pierwszej wizycie postawila diagnoze. Zapalenie kaletki maziowej, dostalam 2 zastrzyki, jest juz lepij, zobaczymy na jak dlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka też takie bóle ma i wspiera się doraźnie kremem znieczulającym swiss medical z lidokainą. Poleca go serdecznie, bo działa bardzo szybko, dokładnie i przez długi czas. Lepiej niż tabletki przeciwbólowe. Ja też sobie go kupiłam na rekomendowanej stronie www.naporost.pl i jestem zdumiona jego działaniem i również go polecam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borykam sie z podobnymi bolami juz od wielu lat. Zazwyczaj spotykalam sie z ignorancja lekarzy. * w badaniu nic nie widać, może ma pani troche krzywy kręgosłup to dlatego boli*. Ciągle tylko leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które mogę łykać jak drażetki. Na szczęście niedawno koleżanka polecila mi wizytę u chiropraktyka. Mysle ze fizjoterapeuta robi cos podobnego ale nie wiem dokladnie. Nie jest to żadna reklama. Bylam dopiero dwa razy na zabiegach, ale juz czuje roznice. Dowiedziałam sie ze mam tak spięte mięśnie i przykurcze ze mój kręgosłup przyjmuje nieodpowiednia pozycje i dochodzi do przeciążenia i urazów np. biodra, kolan. U mnie to spowodował dlugotrwaly stres. Każdy przypadek jest inny. Na pewno specjalista lepiej to wytłumaczy, oczywiście trzeba sprawdzić czy Chiropraktyk ma uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!Mam podobny problem,miesiąc temu dopadł mnie silny ból kręgosłupa jak się schyliłam tak już miałam problem z wstaniem,przez 3 tyg.zastrzyki,leki przeciwbólowe o ustąpiło.Zrobilam RTG kręgosłupa lędźwiowego coś tam powychodzilo nie tak,od ustąpienia bólu kręgosłupa przeszło mi na biodra najpierw prawe i lewe a teraz tylko lewo.Po nocnym wypoczynku jest ok nawet ale po całym dniu w biegu zaczyna boleć,nieoge podnieść prawej nogi by zdjąć spodnie bo strasznie boli, leżeć się też nie da na prawym boku.Wybieram się z tym do lekarza chodź raczej należę do twardych i dużo zniosę.Mialam wizytę u neurologa ale P.dr.wybral się na urlop więc muszę czekać aż wróci (dodam, że prywatnie bo na fundusz terminy na przyszły rok)czuje jednak,że z dnia na dzień jest coraz gorzej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×