Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

W guzie kości piętowej widoczna jest drobna torbiel podkorowa


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat i kilka lat temu (ok.7 lat) miałem uraz skręcenia prawego stawu skokowego. Oczywiście ból nieustawał, wręcz niekiedy się nasilał. Po wizycie u chirurga-ortopedy stwierdzono że potrzebna mi orteza. Ten sposób też nie zdał egzaminu i ból był nadal. Po paru wizytach u innego chirurga-ortopedy skierowano mnie na TK. W wynikach padło stwierdzenie ..*W guzie kości piętowej widoczna jest drobna torbiel podkorowa, o wymiarach do 6x4 mm. Ponadto w obrębie widocznych części kostnych, szczególnie w kości piętowej i skokowej widoczne są nieregularne obszary rozrzedzenia struktury kostnej mogącej odpowiadać zanikowi kostnemu.*... Co to może oznaczać?. Czy to się leczy? W jaki sposób?. Ortopeda nie udzielił mi żadnych konkretnych informacji poznieważ najpierw musi się zapoznać z zdjęciami z TK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę zmiana torbielowata kości jest niewielka i na pewno nie powinna dawać dolegliwości. Nie ma opisanego zakresu rozrzedzenia kości (czyli odwapnienia). Jeśli obszar jest duży może dawać dolegliwości typu bólowego. Z reguły takie stany jak niewielka torbiel i zanik kostny nie wymagają leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 42 lata niedawno robiłam T K stopy i stwierdzono w obrębie trzonu kości pięty obecność dobrze odgraniczonej przestrzeni o charakterze torbielowatym o wymiarach 13x11x12mm,ze sklerotyczną obwódką w jej otoczeniu nie widać innych zmian.Drobne miany wytwórcze na krawędziach powierzchni stawowych . czy to coś grożnego? i co z tym dalej robić .Proszę o radę Bożena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na imię Monika i mam 14 lat.Moim problemem są niestwierdzone guzy piętowe, które mam już od 2 lat. Żaden lekarz nie potrafi powiedzieć co to jest tak na prawdę. Nie są to ostrogi ani tłuszczaki ani torbiele. Z badania USG nic nie wyszło znaczącego w sprawie tylko ich wielkość( poniżej 3cm) , posiadam to na obu piętach nigdy nie spadłam z dużej wysokości ani też nie miałam problemów z chodzeniem w dzieciństwie. Mam przez to także trudności z chodzeniem gdyż gruba warstwa skóry na pięcie, która jest twarda a pod nią guzy lub narośla utrudnia to. Nikt nie może tego określić chodź wykonywałam masę badań, znalazłam się u dużej grupy lekarzy specjalizujących się w różnych dziedzinach i ciągle się rehabilituję. Lekarze boją się podjąć operacji, ponieważ nie wiedzą co to jest. Bardzo proszę o radę gdzie mam się udać i jak dalej walczyć z *czymś* uciążliwym,co przeszkadza- Będę bardzo wdzięczna za informację, które proszę kierować pod adresem: monikakomarnicka@autograf.pl - Dziękuje Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×