Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwyższona bilirubina


Gość Małgorzata ...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata ...

Witam! Mój narzeczony robił wyniki badań w przychodni wojskowej, i w laboratorium podali wyniki do lekarza prowadzącego. Wyniki były takie :GLUKOZA - 89 mg/dl MOCZNIK- 4,2 mmol/L KREATYNINA- 75.2 umol/L BILIRUBINA CAłKOWITA - 40,4 umol/L KWAS MOCZOWY - 285,6 umol/l AMINOTRANSFERAZA ASPARAGIN. - 19 IU/L AMINOTRANSFERAZA ALANINOWA - 23 IU/L GAMMAGLUTAMYLOTRANSPEPTYDAZA-GGT -16 IU/L CHOLESTEROL - 155 mg/dL SóD - 140,0M mmol/L POTAS - 4,30 mmol/L. Takie były wyniki i lekarz orzecznik wojskowy powiedział ze ma za bardzo podwyższoną bilirubinę całkowitą i że to może być choroba wrodzona albo akurat źle wyszły wyniki bo może coś nie dobrego zjadł wiec ma tymczasowo podwyższoną. I napisał mu nie zdolny do służby wojskowej i dał skierowanie do lekarza rodzinnego żeby go skierował na badania. Proszę mi napisać czy to może być jakaś choroba? Bardzo mu zależało żeby iść do wojska. Ten lekarz mu powiedział że może sie jeszcze starać jeżeli wyniki będą dobre. Czy jest to możliwe że wyniki się zmienią, i akurat miał pecha i żle wyszły? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyniki mogły wyjść nieprawidłowe z uwagi na złe przygotowanie do badania. Radzę, aby narzeczony zrobił sobie przez całą dobę dietę lekkostrawną, bezmięsną, bez używek i leków, a następnie pobrał krew po 8 godzinach na czczo (kontrolnie bilirubina z podziałem na bezpośrednią i pośrednią). Dopiero wynik po takim przygotowaniu może być jednoznaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata...

Witam! To znowu ja. Narzeczony poszedł zrobić te badania. Wyniki wyszły takie : - TBIL - 1.54 HI - mg/dL - ALT - 17 - U/L - AST - 13 - U/L Czy te wyniki są prawidłowe? Czy nadal jest podwyższona bilirubina? Czy jest zdrowy? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostałam dzisisaj orzeczenie od TWKL i wyszko że jestem nie zdolna do zawodowej służby wojskowej, ponieważ mam hiperbilirubinemię ale nie napisali co i jak . Skąd mam sie dowiedzieć ile wyszła mi bilirubina, proszę o pomoc, z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam problem 7 tygodni temu miałem laparoskopię pęcherzyka żółciowego. Po operacji odczuwam ból po lewej stronie brzucha zazwyczaj po posiłku. Cały czas trzymam dietę. Dodatkowo mam podwyższone wyniki bilirubiny całkowitej 2,4. Natomiast bilirubina pośrednia wynosi 1,9. Wyniki: GGTP - 40 ALT - 17 AST- 14 Lipaza -36 Amylaza - 35 HCV - nieobecne HBS- ujemny Na USG nie ma poszerzenia przewodu żółciowego 5,5mm. Pozostałe naczynia są bez zmian. Bez złogów. Natomiast mam nadmiar płynu w żołądku i jelitach. Martwię się o tą rosnącą bilirubinę po operacji i stały ból po lewej stronie, bo nie wiem co to może być? Będę wdzięczy za informację, bo nie wiem co mam dalej z tym zrobić? Czy bilirubina może być powodem zapychającego się przewodu żółciowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wynik bilubiriny całkowitej 1,96 to znaczne podwyższenie czy tylko stan alarmowy? Brałem dłuższy czas mydokalm i zaldiar - czy to może mieć wplyw? Dodatkowo pracuje w antykorozji -- środowisko hemiecze -- farby i rozpuszczalniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×