Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powracający obrzęk po zabiegu na przepuklinę pachwinową


Gość piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mija juz 6 tydzien po zabiegu na przepukline pachwinowa prosta z uzyciem siatki ,moim problemem byla nabrzmiala lewa strona worka mosznowego.Czesciej teraz lewa strona jest podobna do prawej ale od czsasu do czau obrzek powraca i wyczowam jakby nabrzmiale i lekko bolące wiazadelka czy zylki niemam pojecia jak to nazwac ale z prawej strony jest takie samo tylko niespuchniete.Z lewej strony jest to zaraz przy czlonku u przy samym poczatku niedaleko gdzie konczy sie blizna .czy takie cos jest powazne czy przejdzie bo to juz 6 tydzien a moje jądra mnie niepokoją. Czy moze zwracam zabardzo uwage na to i potrzebna jest cierpliwosc.Czy taki obrzek powinien juz dawno ustapic czy moze to trwac jeszcze dlugo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gojenie w przypadku przepukliny operowanej z użyciem siatki jest długotrwałe. Ostateczny proces gojenia się kończy się zazwyczaj po 6-9 miesiącach od zabiegu. Powoli wszystkie objawy powinny ustępować. W przypadku niepokoju proszę jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ponad 3 mies temu mialem operacje plastyki przepukliny pachwinowej. Miałem wszytą siatke, po operacji wszystko było bez problemu nie miałem rzadnych obrzękow ani nic podobnego. Z 2 tyg temu popracowałem ciezej ale nic nie dzwigałem . Zrobił mi się obrzęk w worku mosznowym obustronny. Byłem u lekarza chirurga sprawdziłze to nie nawrót miałem robione usg i jest wszystko w porządku. Dostałem antybiotyk na obrzek na p-oczątku działał. Dzis mija 10 dzien stosowania go i obrzęk jest taki jak był (antybiotyk przestał działac??) podczas jakiegos ruchu lub małego wysiłku np sprzątania robi mi sie obrzęk po obu stronach. Zależyu mi na szybkim powrocie do zdrowia gdyż planuje podjąc prace . Stosowałem też żel altacet. Czym moge przyspieszyc gojenie do takiego stopnia zeby mi nie przeszkadzał ten obrzek? Jak długo moze sie on utrzymywac? Moge wykonywać prace ( nie polegająca na dzwiganiu) ? Prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×