Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Brak prawego jądra


Gość Stary a głupi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stary a głupi

Jestem 25-letnim mężczyzną. Urodziłem się z wnętorstwem prawego jądra. Zabieg sprowadzenia jądra do moszny (wraz z przepukliną) został przeprowadzony dopiero gdy miałem 6 lat (w 1990 roku). Pamietam, że te sprowadzone jądro było po zabiegu w mosznie. Po jakimś czasie znikło. Byłem dzieckem nie przywiązywałem do tego uwagi, a rodzice, no cóż... Miałem jakieś badania profilaktyczne w szkole podstawowej i później (w wieku 18 lat) na komisji wojskowej, ale lekarze tylko stwierdzali zanik jądra i tyle. Kiedy trochę dorosłem zacząłem się o to martwić, ale zwyczjnie się wstydziłem i nie byłem z tym u żadnego lekarza, ani nikomu o tym nie mówiłem (wiem, straszna głupota, która może mnie teraz słono kosztować). Muszę również dodać, że bywają dni kiedy boli mnie te jedno jądro, które mam normalnie, od urodzenia. Czytałem trochę o chorobach jąder, o ich braku. Boję się raka, niepłodności... Teraz wkońcu zrozumiałem, że muszę się zgłosić do lekarza (oby niezapóźno). Moje pytanie brzmi: do jakiego lekarza? Do zwykłego internisty, który później gdzieś mnie skieruje (jak myślę o swoimi interniście to mi się słabo robi)? Może powinienem się zgłosić gdzieś bezpośrednio, prywatnie do specjalisty (urolog? endokrynolog?) Proszę o dodanie mi jakieś otuchy oraz o podpowiedź gdzie konkretnie powinienem się zgłośić z moim problemem (mieszkam w Warszawie). Z góry dziękuję i z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bezpośrednio zgłosić się do urologa. Wybrać sobie jakiegoś polecanego przez wszystkich urologa w okolicy. Trzeba będzie na pewno na początku odszukać, gdzie mogło jądro powędrować. Potem zadecydować co do dalszego postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie?mam 21 lat w wieku 6 lat miałem operację sprowadzania jąder 1 zabieg się nie udał stwierdzono brak jądra prawego a 2 zabieg się udał i sprowadzono jądro do moszny i do tej pory jest na razie wszystko ok czyli erekcja itp. i mam pytanie jaki procent jest na to ze mogę mieć potomstwo? i jak należy dbać o te jądro żeby było jeszcze lepiej niż jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w wieku dziecięcym jądra były sprowadzone, lekarze nie mieli wtedy żadnych wątpliwości co do ich stanu to zapewne wszystko jest OK. Jak masz wątpliwości to zbadaj sobie nasienie, wtedy będziesz miał wiedział czy jesteś płodny, jaki jest stan nasienia. To ostatecznie odpowie na pytanie czy jesteś płodny, czy możesz mieć potomstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pacjent lat22

Kolego nie przejmuj sie, glowa do gory. Wstydziles sie ok, teraz wstyd schowaj do kieszeni bo urolodzy ogladaja kilkanascie penisow i jajek dziennie :) nie robi to na nich kompletnie zadnego wrazenia. Mysl w ten sposob. Mam nadzieje, ze nie bedzie za pozno i trzeba wierzyc ze bedzie ok ! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×