Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cystadenoma papillare serosum


Gość Wystraszona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wystraszona

Witam! Mam 19 lat, jestem na I roku studiów, i niedawno dowiedziałam się, że mam torbiele na obu jajnikach. Jedna miała 7 cm, druga 5 cm. Ta mniejsza jest krwotoczna. Pod kontrolą USG nakłuto mi obie torbiele. Zgłosiłam się po wyniki badania histopatologicznego i okazało się, że ta większa, to nowotwór (cystadenoma papillare serosum). A mniejsza- 5 cm powiększyła się o 1,5 cm. Otrzymałam skierowanie na laparoskopię nowotworu. A o drugiej torbieli dowiedziałam się tyle, że będzie leczona tabletkami. Po nakłuciu torbiel się nie wchłonęła, wręcz przeciwnie- w ciągu miesiąca powiększyła się, a lekarz powiedział, że po tabletkach się wchłonie. Wydaje mi się to absurdalne... Bardzo się boję, ponieważ lekarz nie wytłumaczył mi, co to za nowotwór. A w internecie nie jest wytłumaczone z łaciny na polski. Poza tym martwię się też drugą torbielą. Od jakiegoś czasu źle się czuję, bardzo często zdarza mi się tracić przytomność, jestem osłabiona, ciągle chce mi się spać, mam nieregularny cykl miesiączkowy, w dodatku silne krwawienia (które zdarzają się też między miesiączkami). Bardzo proszę o wytłumaczenie mi, co to jest cystadenoma papillare serosum i co mam zrobić z drugą torbielą? Dlaczego lekarze nie chcą mi jej wyłuszczyć? Dlaczego tak źle się czuję?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Jest to torbielakogruczolak (torbiel gruczołowa) brodawkowaty surowiczy. Jest to zmiana łagodna. Co do drugiej torbieli należy zastosować leczenie hormonalne, jeśli ono nie przyniesie rezultatów trzeba będzie ją również usunąć. Ponadto radzę wykonać kontrolne badania krwi. Osłabienie może być związane z obecnością torbieli, ale należy wykluczyć inne przyczyny np. niedokrwistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wystraszona

Dziękuję, ślicznie... Mam jeszcze pytanie dotyczące zabiegu, który mnie czeka. Mniej więcej wiem, na czym polega... Ponadto lekarz powiedział mi, że laparoskopia może się nie powieść i wtedy zastosują laparotomię (domyślam się, że chodzi o otwarcie jamy brzusznej). Czy, jeśli mam problemy z sercem mogę mieć wykonywane te zabiegi? Czy są bolesne? Po jakim czasie wyjdę ze szpitala? Istnieją jakieś powikłania po jednym, jak i drugim zabiegu? Czy przez obecność torbieli mogę być bezpłodna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Podczas zabiegu i tuż po otrzyma Pani leki przeciwbólowe. Wszystko zależy jaki jest problem z sercem, trzeba o tym poinformować lekarza. Termin wyjścia ze szpitala zależy od rodzaju zabiegu, po laparoskopii na drugi-trzeci dzień, po klasycznym 3-4 dni. Co do płodności, to nie powinno być z tym problemów, ale o tym należy rozmawiać z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam na imie Martyna. chcialam sie dowiedziec czegos na temat dermoidow...jestem juz w 9-tym miesiacu ciazy,dokladnie za 2 tygodnie mam termin. aktualnie mieszkam w chicago i wykryto u mnie tego guza gdy bylam juz w 8 tygodniu ciazy... bardzo sie boje bo moj lekarz prowadzacy za kazdym razem mowi co innego... na samym poczatku mowil,ze najlepszym rozwiazaniem bedzie dla mnie cesarskie ciecie i ze wtedy odrazu usuna guza ktorego mam na lewym jajniku wraz z jajnikiem ,a przy ostatniej wizycie znow mowi,zebym sie zastanowila nad poczeciem 2 dziecka... nie wiem co mam robic... jedno jest pewne...im blizej terminu porodu tym coraz to bardziej sie stresuje i boje... ostatnio powiedzialam mojemu lekarzowi,ze chce aby odrazu usuneli mi tego guza,a on na to odpowiedzial,ze to zalezy..bo byc moze kiedy juz zrobia mi to cesarskie ciecie to moze sie okazac ze jajniki beda za bardzo ukrwione... guz w 8 tygodniu mial wymiary 3,5 na 3,5 centymerta,a w 17 tygodniu byl juz wiekszy... potem macica sie juz podniosla tak wysoko,ze nie da rady pomierzyc jak wielki jest guz teraz... bede bardzo wdzieczna kiedy ktos sie odezwie...ktos kto wie o co chodzi lub ktos kto moze mial taki sam problem jak ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moja mama przeszla operacje wyciecia torbiela jajnika i okazalo sie ze ma zle wyniki. wynik badania : Cystadenoma papillare multiloculare proliferans ovarii salpingitis chronica atrophica M-43000 Cystis perisalpingealis parva M-33400 czy ktos moze mi pomoc i przetlumaczyc z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×