Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wydzielina i guzek w piersi


Gość Kasiula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem 18 miesiecy po porodzie,piersia karmilam okolo 4 miesiecy poniewaz mialam malo mleka przestalam karmic z dnia na dzien tzn.bez podwiazywania piersi itp.Po paru miesiacach zauwazylam ze z obu piersi wydobywa sie wydzielina podobna do siary,bylam u dwoch ginekologow,kazdy z nich powiedzial ze to normalne ze taki stan moze trwac nawet do 2-3 lat po skonczeniu karmienia.W tej chwili wydzielina wydobywa sie z jednej piersi(po mocnym nacisnieciu wylatuje jedna kropla)Ginekolog nadal twierdzi ze to normalne,zeby nie uciskac wiecej piersi.Przed paroma tygodniami zaczelam odczuwac lekki bol w piersi( w tej samej co wydzielina),lekarz stwierdzil ze to bole przed menstruacja choc ja czulam ze to co innego,zbadalam piersi i poczulam w okolicy sutka(pod sutkiem)malego guzka ktory pobolewa przy nacisnieciu,boli mnie tez pod lopatka i odczuwam czasami bole klute w okilicy piersi.Pytalam lekarza czy warto byloby zrobic usg piersi a on stwierdzil ze ma to sens tylko z mamografia a na ta sie kieruje po 35 r.z,ja mam 33 lata wiec co,mam czekac 2 lata?Prosze o odpowiedz co to moze byc,czy to moze byc rak(byl u mnie w rodzinie rak,siostra mojej babci zmarla w wieku 56 lat),po nowym roku mam wizyte u innego ginekologa ale denerwuje sie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę jeszcze w tej sprawie skonsultować się nie tylko z ginekologiem, ale też z chirurgiem. Jeśli wyczuwa sobie Pani guzek w piersi zapewne będzie konieczne wykonanie USG lub mammografii i być może biopsji cienkoigłowej zmiany. O tym wszystkim zadecyduje lekarz po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pocahontas

Witam, Własnie zaooserwowałam podobną sytuację u siebie. Jestem 27 miesięcy po porodzie, karmiłam także około 4 miesięcy, jednak cały czas z obu piersi wydobywa się wydzielina mlekopodobna (bezwonna). Wczoraj dostrzegłam, że w prawej piersi pod sukiem jest zgrubienie, przez które sutek wklesł! Próby masowania nie udrożniły go, choć popłynęło kilka kropel tego płynu. Dziś okolica sutka jest bolesna- zapewne po wczorajszym rozbijaniu zgrubienia. Oczywiście umówię się na wizytę lekarska, ale może Kasiulko napiszesz, co zdiagnozował Twój lekarz. Będę wdzięczna za odpowiedź :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×