Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastritis chronica activa mediocris gradus


Gość Ryszard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!!! Bardzo proszę o poradę lekarską. Otrzymałem wynik badania histopatologicznego żołądka na podstawia badania gastroskopowego lecz nie rozumiem jego treści: Gastritis chronica activa mediocris gradus. Dysplasia glandularum reactiva diffusa. Mucykarmin (-) HP (-) Z góry dziękuję za odpowiedź!!! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie histopatologiczne po polsku brzmi: Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, aktywne, średniego stopnia. Dysplazja (nieprawidłowy rozwój) gruczołowa, reaktywna, rozlana. Mucykarmin ujemny oznacza na niewybarwianie się tkanek środkiem histologicznym (nie ma znaczenia klinicznego). HP ujemny oznacza brak zakażenia Helikobacter pylori. Jest to typowe rozpoznanie w przypadku przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka, nic groźnego. Leczenie jak w chorobie wrzodowej żołądka. Za około 3-4 miesiące kontrolna gastroskopia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dorota R z Gdyni

Także bardzo proszę o pomoc w tłumaczeniu wyniku badania histopatologicznego żołądka mojego taty. Materiał wg.skierowania: wycinek z owrzodzenia części odżwiernikowej żołądka. Wynik badania: Makroskopowo - cztery kremowo-beżowe fragmenty tkanowe długości do 0,3 cm Mikroskopowo - Hyperplasia feveolaris fragmentarum mucosae. a na dole odręcznie napisane: kontrola badania po leczeniu. Z góry dziękuję za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.wycinki z anturium żołładka- Gastritis chronica activa medicoris gradus. 2.ozn. HP- HP (+) 3. Wycinki z trzinu żoładka- Gastritis chronica activa medicoris gradus. Nie wiem co oznacza mój wynik badania Histopatologicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli to możliwe proszę o rozpoznanie. 1.wyć.z antrum_(metaplazja jelitowa)(_) HP(+) zanik( -). 2.wyć.z trzonu(metaplazja kolorowa)(-) HP(-) zanik(-). Rozpoznanie kliniczne ostre?żal.błony śluzowej żołądka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×